Günaydın Aydın Haber

Örnek Resim

Zetsche: Çalmadık, önce biz yaptık!

ALMAN otomotiv devi Daimler AG ve Mercedes-Benz’in İstanbul doğumlu Dünya Başkanı ve CEO’su Dr. Dieter Zetsche, uluslararası haber ajanslarının, “Daimler Tesla’nın elektrikli kamyonunu çaldı” başlıklı haberlerine son dönemde sık kullandığı profesyonel sosyal paylaşım platformu Linkedin’den yine esprili bir cevap verdi.

Zetsche: Çalmadık, önce biz yaptık!
25 Aralık 2018 - 10:49
Örnek Resim

Zetsche, “Tabi ki biz de bu başlığı okurken eğlendik. Ama bu durumun çalmakla alakası olmadığını net olarak söylemeliyim. Tam tersine biz elektrikli kamyonun üstüne çok şeyler koyduk ve çok önce yaptık. Çünkü bizim grup olarak hedefimiz pazara mümkün olduğunca çok sayıda sürdürülebilir hareket (mobilite) ve lojistik seçeneğini sunmak” dedi.

65 MİLYON PARSEL

Lojistiğin bugün büyük şehirlerin içinde ve dışında trafiğin en önemli unsuru olduğunu kaydeden Zetsche şu mesajları verdi: “Her yıl dünyada 65 milyon parsele teslimat yapılmaktadır. Ve hepimizin kişisel alışveriş alışkanlıklarımızdan bildiği gibi bu trend gelecekte hızlanacaktır.

Tahminlere göre gelecek on yılda teslimatların iki katına çıkacağı öngörülüyor. Bu yüzden otobüs ve kamyonların çevremizin daha yaşanabilir olması için düşük emisyon ve gürültüsüz olması gerekiyor. İşte bu nedenle bu tip araçları giderek daha fazla pazara sunmaya kararlıyız. Bir yıldan fazla bir zaman önce 25 tona kadar kentsel dağıtım için tamamen elektrikli bir kamyon konseptini sunan ilk şirketiz. “Mercedes-Benz Elektrikli Kamyon” teknik olarak mümkün olanı gösterdi ve biz de o yoldan gidiyoruz.

SESSİZ DEVRİM OLACAK

Ekim ayında, “E-FUSO Vision One” isimli yüzde 100 elektrikli kamyon konseptimizi tanıttık. Tek şarjla 350 kilometre menzile sahip bu aracımız 11 ton yükleme kapasitesine sahip. “FUSO eCanter” ile ise kısa mesafeli ve şehir içi taşımacılık konusunda uzmanlaşmış elektrikli kamyonetimiz de var. Bu aracın ilk müşterileri Amerika’da UPS oldu.

Biz şu anda tam elektrikli hafif ticari araçlar üzerinde çalışıyoruz. Bu konuda örneğin Hermes ile ortaklık yapıp 2020’den itibaren bin 500 elektrikli hafif ticari araç vereceğiz. Daimler Grubu tüm tedarik zincirinin elektriklenmesinde önemli ilerleme kaydediyor. Sürdürülebilir ve lokal olarak emisyonsuz lojistik geliştirmede lider konumuz. Geçen hafta ABD’deki iştirakimiz Thomas Built Buses ile efsane sarı okul otobüsünün elektriklisi geliştirdik ve tanıttık. Bu örneklerin tümü bizim gelecekteki lojistikte yaşanacak sessiz devrimin ana oyuncularından biri olmak konusunda ciddi olduğumuzu gösteriyor

Örnek Resim
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Turizm sektöründe aşı umudu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadınlar istedi ve yaptı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bozdoğan’da talihsiz kaza
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kaymakam denetime çıktı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
“İyi oynamadan kazandık”
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Organlarıyla can oldu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Nazilli Liderliğe Oturdu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Motorsiklet Faresi Kaçamadı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Vali Aksoy muhtarları dinledi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hoş geldin OĞUZHAN
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Nazilli, lideri durdurdu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Aydın’ın deprem gerçeği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kuşadası Sele Teslim Olmadı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DÜNYA KUŞADASI’NDA BULUŞTU
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.