Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

YILDIRIM’DAN İSTİFA AÇIKLAMASI

YILDIRIM’DAN İSTİFA AÇIKLAMASI
29 Ocak 2019 - 22:52

Binali Yıldırım ‘Adaylık başvurusu sonrası Meclis Başkanlığı görevini bırakacağım’dedi.

TBMM Başkanı ve Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, bir televizyon programında yaptığı açıklamada, “Adaylık başvurusu sonrası Meclis Başkanlığı görevini bırakacağım” dedi.

Yıldırım, katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, belediye başkanlığı aday müracaatı yapıldığı andan itibaren Meclis Başkanlığını bırakacağını belirterek, “Partim müracaatı yaptığı zaman aynı anda Meclis Başkanlığı’ndan ayrıldığıma dair dilekçemi vermiş olacağım. Benim için Meclis Başkanlığı meselesi 18 Şubat tarihi itibarıyla tamamdır. Görevimi tamamlamış olacağım” dedi.
Programda, “Adaylığınız açıklanmadan önce Sayın Cumhurbaşkanı ile aranızda bazı görüş ayrılıkları olduğuna ilişkin spekülasyonlar yapıldı. Biraz o süreci anlatır mısınız? Adaylığınızla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’la aranızda görüş ayrılıkları oldu mu” sorusuna Yıldırım, “Soru acayip. Farklı düşündüğümüz olur; istişare eder, anlaştığımız, anlaşamadığımız konular olur. Karar verildikten sonra farklı düşünmeyiz. Cumhurbaşkanımız ile her konuyu konuştuk, tartıştık. Sonuçta verdiğimiz kararın arkasında kaya gibi durduk” yanıtını verdi. 

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.