Güncel Gündem

Yasak Irklar için Son 1 hafta!

Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği, Yasak Irklar konusunda verilen sürenin dolmak üzere olduğuna vurgu yapıyor, karşılaşılan yasaklı ırklara 14 Ocak tarihine kadar tebliğ yaparak bilgilendirme yapan ekipler, 14..

Yasak Irklar için Son 1 hafta!

Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği, Yasak Irklar konusunda verilen sürenin dolmak üzere olduğuna vurgu yapıyor, karşılaşılan yasaklı ırklara 14 Ocak tarihine kadar tebliğ yaparak bilgilendirme yapan ekipler, 14 Ocaktan sonra işlem yapmaya başlayacaktır.
5199 Hayvanları Koruma Kanununda yapılan son düzenlemeye göre; Pitbull Terrier, Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, American Staffordshire Terrier, American Bully* ırkı köpekler tehlike arz eden hayvanlar olarak belirlenmiş olup, hayvan sahiplerince genelge yürürlüğe girdiği tarihte sahiplerinin elinde bulundurulan söz konusu hayvanların kısırlaştırılarak *14.01.2022* tarihine kadar PETVET sistemine kaydettirilmek üzere İl veya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvurulması gerekmektedir.
Bu tarihe kadar kaydettirilmeyen hayvanlara el konulur ve bu hayvanlar belediyeler tarafından hayvan bakımevine götürülür, hayvan başına ondört bin dokuz yüz sekseniki (14982) Türk lirası idarî para cezası verilir.
Kısırlaştırılan ve kayıt altına alınan bu hayvanlar kayıt belgesiz, ağızlıksız ve tasmasız olarak dolaştırılamaz, halkın yoğun olarak bulunduğu yerler ile çocuk oyun alanları ve parklarına sokulamaz.
Kamuoyuna duyurulur.
AYDIN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL