Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

YALOVADA OYLAR YENİDEN SAYILACAK

YALOVADA OYLAR YENİDEN SAYILACAK
05 Nisan 2019 - 0:02

Yalova merkez, Çınarcık ve Kaytazdere’de oyların tamamı yeniden sayılacak

AK Parti Yalova İl Teşkilatı’nın Yalova Belediye Başkanlığı için kullanılan oyların tamamının yeniden sayılması talebi İl Seçim Kurulu tarafından kabul edildi. Kurul, Yalova merkez, Çınarcık ilçesi ile Altınova ilçesine bağlı Kaytazdere beldesinde oyların tamamının sayılmasına karar verdi. 

Yalova İl Seçim Kurulu, AK Parti Yalova İl Teşkilatı’nın Yalova merkezdeki oyların tamamının sayılması talebini onayladı. Bunun üzerine Yalova Adliyesinde hareketli anlar yaşandı. AK Parti Yalova milletvekilleri Ahmet Özgümüş ve Meliha Akyol ile CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz, Bursa milletvekili Erkan Aydın, Kocaeli milletvekili Aydın Akar ve Yalova milletvekili Özcan Özel de adliyeye gelerek seçim kurulunun nasıl bir yol izleyeceğini yakından takip etti. 

“Halkın iradesi ile alay ediyorlar” 
CHP Yalova Belediye Başkan adayı Vefa Salman ise milletvekilleri ile birlikte kameralar karşısına geçerek yapılan itirazın ve alınan kararın halkın iradesi ile alay etmek olduğunu söyledi. Salman, açıklamasında, “Henüz İl Seçim Kararı yazılmadan, İl Seçim Kurulu kararı tebliğ edilmeden bugün Adalet ve Kalkınma Partisi geldi, İlçe Seçim Kurulunun aldığı karara itiraz etti. Neye dayanarak ettiler? O karar ellerine geçmeden. Ben buna gerçekten merak ediyorum. Burada vekil açıklama yapıyor. Doğruyu söylemiyor. Açık ve net. Neden? Milletin iradesi tecelli etmiştir, diyor. Milletin iradesi tecelli etti, sandıkta tecelli etti. Vefa Salman’ı belediye başkanı seçti mi? Seçti. Şu anda Yalova halkıyla, Yalova seçmeninin iradesiyle alay ediyorlar. O iradeyi yok saymaya kalkıyorlar.” diye konuştu. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.