Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

YAKIŞMADI BAŞKAN

YAKIŞMADI BAŞKAN
22 Nisan 2019 - 13:02

Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’ın seçildiği günden bu yana aldığı kararlar vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılanıyor.

Bozdoğan Belediyesinde çalışan 88 işçinin işine son veren Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş gerekçe olarak da Belediyenin borcunun çok olduğunu belirtmiş ve bunu afişle ilçenin belirli noktalarına asmıştı. Başkan Altıntaş son olarak mahallelerde belediyenin sağlamış olduğu cenaze hizmetlerini durdurduğu iddia edildi. Alamut mahallesi sakinlerinden olan ve Nazilli devlet Hastanesinde hayatını kaybeden vatandaş, Nazilli Belediyesinin cenaze aracı ile mahalleye getirilip defnedildi. Başkan Altıntaş’ın Alamut mahallesinden gelen cenaze aracı taleplerine sessiz kalıp araç göndermemesine tepki gösteren vatandaşlar “Yakışmadı Başkan” ifadelerini kullandılar. 

Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’ın kendisine az oy çıkan Alamut Mahallesi’ni cezalandırmak için cenaze aracı göndermediği iddia edildi. Altıntaş’ın kendisinden cenaze aracı isteyen Belediye Meclis Üyesi Özden Süslüoğlu’nun telefonuna da çıkmadığı öne sürüldü. Alınan bilgiye göre, Alamut Mahallesi’nde yaşayan vatandaş Nazilli Devlet Hastanesinde beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Cenazenin Alamut Mahallesi’ne götürülmesi için Bozdoğan Belediyesi’nden cenaze aracı istendi. İddiaya göre belediye cenaze aracı göndermedi. Bozdoğan Belediyesinden sonuç alamayan cenaze sahipleri Nazilli Belediyesini arayarak araç talep ettiler. Cenaze Nazilli Belediyesi’nin sağladığı araç ile Alamut Mahallesi’ne götürülerek defnedildi. Yaşanan bu duruma sosyal medyadan tepki gösteren Alamut’lular, “Belediye işi gönül işi… AKP’li Bozdoğan Belediyesi cenaze arabası göndermiyor. Belediye Meclis Üyesi Özden Süslüoğlu’nun cenaze arabası talebini ileten sekreterine, ‘Boşver Özdeni’ diyerek cenaze arabası göndermeyen Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş icraatlarına hızlı başladı. Cenaze, Nazilli Belediyesi’nin arabasıyla köyümüze getirilmiştir” ifadelerini kullandılar.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.