Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

VALİ AKSOY YANGIN BÖLGESİNDE

VALİ AKSOY YANGIN BÖLGESİNDE
06 Ağustos 2020 - 10:39

Efeler’in İmamköy Mahallesi’nde çıkan yangın bölgesine giderek incelemelerde bulunan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, yaşanan son olayın tarım sigortasının önemini tekrar gösterdiğine dikkat çekti.

Aydın’ın Efeler ilçesinde çıkan, 140 hektarlık alanı kül eden yangın bölgesine giden Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, arazileri zarar gören vatandaşlara yardım edileceğini söyledi. Gerekli çalışmaların başlatıldığını dile getiren Aksoy, “Tarım İl Müdürlüğümüz gerekli tespitlere başlamıştır, bu tespitleri yapacaktır. Tarımsal anlamda Tarım Kredi Kooperatifleri ve bankalara borçlar varsa, bunların ertelenmesi ile ilgili kararları alınıp çiftçilerimizin rahatlaması konusunda bir gayret ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı.

Tarım sigortasının çok önemli olduğunu ve bu yangında bunun bir kez daha anlaşıldığını vurgulayan Aksoy, “TARSİM sigortası yaptıran çiftçilerimiz varsa bunlar bu zararını sigortadan karşılama durumunda olacaktır. Bu konuda toplumsal olarak daha bilinç düzeyimizi farklı bir noktaya taşımak durumundayız. Zaten TARSİM sigortasının primlerinin yarısını devlet ödüyor, yarısını sadece üreticiler ödüyor” diye konuştu.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.