Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

UMREDEN DÖNEN VATANDAŞLAR KARANTİNAYA ALINMALIDIR

UMREDEN DÖNEN VATANDAŞLAR KARANTİNAYA ALINMALIDIR
15 Mart 2020 - 21:52

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül Umreden dönen Aydınlı vatandaşlar için Ankara ve Konya’da olduğu gibi karantina uygulaması yapılmalı dedi.

CHP’li Bülbül “Sağlık Bakanı sayın Fahrettin Koca’ya, Aydın halkı adına acil çağrıda bulunuyorum; Bir an önce bu hatalı uygulamadan dönülmeli, umreden dönen 256 vatandaşımıza tıpkı Ankara ve Konya’da olduğu gibi 14 günlük karantina uygulaması yapılmalı ve semptomları sağlık ekipleri tarafından an be an takip edilmeli” dedi. 

CHP’li Bülbül, “Aldığımız bilgiye göre vatandaşların ilk tetkikleri yapıldıktan sonra İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ‘14 gün boyunca dışarı çıkmayacakları ve ziyaretçi kabul etmeyeceklerine’ dair bir yazı imzalatılarak, evlerine gönderilmiş. Yani şu an sadece Aydın’da umreden gelen 256 vatandaş evinde sözde karantinada. Aydın’a geri dönen vatandaşlarımızın sadece bir temenni yazısı karşılığında evlerine gönderilmelerini doğru bulmuyorum” dedi.

Bu kişilerin evlerine nasıl gönderildiğinin de bilinmediğini söyleyen Bülbül, “Aydın’da evlerine gönderilen vatandaşlar hem kendileri hem de evde bulunan yakınları ve ziyarete gelenler için risk taşımaktadır. Her bir temas yeni bir vaka olabilir. Aydın’da ortaya çıkan bu yanlıştan bir an önce vazgeçilmez ve gerekli tedbirler alınmazsa, ne yazık ki ortaya çıkacak olumsuz sonuçlardan hepimiz etkileneceğiz. O nedenle Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ve Aydın İl Müftülüğü ile Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri yetkililerine ve Sağlık Bakanı sayın Fahrettin Koca’ya, Aydın halkı adına acil çağrıda bulunuyorum; Bir an önce bu hatalı uygulamadan dönülmeli, umreden dönen 256 vatandaşımıza tıpkı Ankara ve Konya’da olduğu gibi 14 günlük karantina uygulaması yapılmalı, semptomları sağlık ekipleri tarafından an be an takip edilmeli” dedi. 

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.