Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

“UFUK’TA BAHAR VAR” DEDİLER “ZEMHERİ’YE” YAKALANDILAR

“UFUK’TA BAHAR VAR” DEDİLER “ZEMHERİ’YE” YAKALANDILAR
02 Şubat 2020 - 21:11

Bozdoğan Belediye Başkanı AK Partili Ufuk Altıntaş, almış olduğu ‘24 Ocak’ kararı ile belediyede çalışan işçilere adeta ‘zemheri’ yaşattı.

Hüseyin ÇARPAR- Geçtiğimiz günlerde sadece bir tebligatla işten çıkarılan Bozdoğan Belediyesi çalışanlarının yasal haklarının, hak etmiş olduğu tazminatlarının ödenip ödenmeyeceği yada ne zaman ödeneceği belirsizliğini koruyor. Seçilmeden önce işçilere seslenen Ufuk Altıntaş “Kimsenin ekmeğiyle, rızkıyla oynamam, oynatmam! Ekmekle şeytan oynar, şeytanı sevindirmem! Belediyede çalışan her kişi benim hizmet ve mesai arkadaşım olur. Kim ne söylerse söylesin inanmayın, hepinizi seviyor ve hasretle birlikte çalışacağımız o güzel günleri iple çekiyorum… Huzurlu bir aile ortamında çalışacağız… Maaşlarda gerekli artış yapılacak, maaşlar arasındaki farklılıklar giderilecek ve zamanında ödeme yapılacak. Büyük bir aile olacağız… Huzur içinde hizmet edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

71 HANEYE ATEŞ DÜŞÜRDÜ

Bozdoğan’da haksız ve hukuksuz bir şekilde işten çıkarıldıklarını belirten işçiler “Biz Sayın Ufuk Altıntaş’a güvendik. ‘Ufukta Bahar var’ dediler inandık. Ama gördük ki Başkan olduktan sonra verdiği sözleri tutmadı. Bizler baharı yaşayamadan Zemheri’ye yakalandık. Seçimlerin üzerinden 9 ay geçti. 9 ay maaş almadık yada eksik aldık. Şimdi de bu kış gününde kapı önüne koyulduk. Alacak ve tazminat haklarımızın ise ne zaman ödeneceği bile belli değil. Başkan ayda iki sefer Ankara’ya gidiyor ama sadece gidip geliyor. Elleri hep boş dönüyor galiba. Bazı milletvekillerinin ise işçilerin işten çıkarılması için gerekli olan parayı bulmak için formül aradığını söylüyorlar. Madem bizi haksız ve hukuksuz yere işten çıkartıyor, biran önce bizim hakkımız olan alacak ve tazminatlarımızı ödesinler. Biz emekçiyiz alın teri ile çalışıp ekmek götüren işçileriz. Haksız ve hukuksuz bir şekilde işten çıkarıldık” ifadelerini kullandılar.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.