Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

Örnek Resim

Üç kameralı ve çentiksiz Nokia modeli ortaya çıktı!

Üç kameralı ve çentiksiz Nokia modeli ortaya çıktı!
25 Aralık 2018 - 11:19

HMD Global ile yeniden canlanan efsanevi marka Nokia, sürekli değişen akıllı telefon trendlerine uyum sağlamaya çalışıyor. Ortaya çıkan son sızıntıda üç arka kamera ve çentiksiz Nokia modeli yer alıyor. Bakalım gizemli yeni Nokia modeli neler sunuyor?

Çentiksiz Nokia modelinde ön kamera nerede?

Nokia’nın bugün ortaya çıkan gizemli modeli tüm gözleri üzerine topladı. Uzun bir süredir üst seviyede Nokia 9 ile adından bahsettiren marka görünen o ki oldukça iddialı yeni bir model daha hazırlıyor.

Alıştığımız yeni Nokia tasarım dilini bize hissettiren modelin arka yüzüne baktığımızda; kavisli cam tasarım, yatay olarak ortaya konumlandırılmış Nokia logosu, LED flaş ve üzerinde yer alan üçlü kamerayı görüyoruz.

Üç kamera ile rakiplerini yakalamaya çalışan Nokia ön yüzde ise tam ekrandeneyimi için herhangi bir şekilde çentiğe yer vermemiş. Tek problem ise anten düzenleme sorunları nedeniyle daha kalın olan alt çerçeve. Buraya yerleştirilen Nokia logosu ise durumu biraz toparlamış gibi gözüküyor.

Herhangi bir ön kameranın bulunmadığı modelde ikinci ekranın olmaması ve herhangi bir kızak mekanizmasının göze çarpmaması akıllara otomatik olarakaçılıp kapanan ön kamera mekanizmasını getiriyor. Tabi bu konuda net bir bilgi şu an için bulunmuyor.

Diğer taraftan önde veya arka bulunmayan parmak izi sensörüde yüksek ihtimalle ekrana gömülü olarak geleceğine işaret edilebilir. Tabi parmak izi sensörünün yanlara konumlandırılma ihtimali de mevcut.

Henüz adını bile bilmediğimiz gizemli Nokia modeli ile ilgili şimdilik tüm bildiklerimiz bu kadar. Yeni bilgiler geldikçe sizlere en hızlı biçimde aktarmaya devam edeceğiz.


VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.