Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

TRAFİKTE ‘YAŞAM TÜNELİ’ UYGULAMASI

TRAFİKTE ‘YAŞAM TÜNELİ’ UYGULAMASI
27 Aralık 2018 - 19:16

Aydın Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik kazalarını en aza indirmek için drone uygulaması ile trafik ihlali yapanlar tespit edilerek ‘Yaşam Tüneli’ne alınan sürücülere bilgilendirici eğitim verildi. 

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Ahmet Ali Gündoğdu, projenin amacının trafik kazalarını en aza indirmek olduğunu ifade ederek, “Amacımız drone destekli yapmış olduğumuz çalışmalarımız ile vatandaşlarımızı trafik ihlalleri konusunda eğitmek. Özellikle kırmızı ışık ihlali, hızlı araç kullanma, hatalı şerit değiştirme, cep telefonu kullanmak sureti ile araç kullanma ve emniyet kemeri konularında vatandaşlarımızı görsel bir şekilde eğitiyoruz. Bu vesile ile halkımızda trafikte sürücü ve yolcu konumunda bulunan vatandaşlarımız üzerinde trafik kültürü ve bilinci oluşturmak istiyoruz. Bütün personelimiz ile beraber çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle çalışmamızı drone destekli yaptık. Drone’u sadece cezai işlemlerde kullanmıyoruz, vatandaşlarımızı eğitmek ve bilinçlendirmek maksadıyla da kullanmaktayız ” dedi. 
‘Yaşam Tüneli’nde eğitime tabi tutulan araç sürücüsü Nuri Ülker, emniyet kemeri takmanın faydalı olduğunu ifade ederek, herkesi emniyet kemeri takmaya davet etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.