Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

TOPLUMDAN İNTİKAM ALINMAZ

TOPLUMDAN İNTİKAM ALINMAZ
31 Aralık 2018 - 12:08

Yerel seçimler yaklaştıkça ilçemizde her geçen gün yıldızı yükselen bir S.Tümer APAYDIN ile telaşı artan bir Ak Parti görüyoruz.

AK parti kurulduğu günden bu yana genel seçimlerde ilçemizde birinci geldiği halde niçin belediye başkanlığını kazanamıyor? Kendi içlerinde bu sorgulamayı yapıp sonuca ulaşmadıkları müddetçe asla Bozdoğanda belediye başkanlığını kazanamazlar.

Bozdoğanımız kendi yağı ve soğanı ile kavrulan bir ilçemiz. Sanayi yok. Tek ekmek kapısı pınar su, Belediye, An gıda ve az sayıda balık işletmeleri.Yatırım şart. Hükümetin eli mutlaka Bozdoğanımıza değmesi lazım. İlçemizde iki yıllık üniversite var arsasını sayın Rasim MENTEŞE bağışlamış, binasını dernek ve Belediye yapmış.İlçemizde sağlık ocağı ile hastane arasında minik bir sağlık kuruluşu var. Sayın Rasim MENTEŞE’nin eseri yine çevre düzenlemesini Belediye yapmış.Yıllar sonra ilçemize yakışır bir Belediye hizmet binası yapılmış Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin eseri.Yazıkent Bozdoğan dörtyol ayrımından sonraki tüm yolları Aydın Büyükşehir Belediyesi yapmış.

İyi de Bozdoğan’da her seçim birinci gelen Ak parti hükümetinin eserleri nerede?

Sayın Mustafa SAVAŞ milletvekili seçildiği dönemdeki propaganda çalışmalarında mahallemize geldiğinde masasına oturdum.Yaz günü orada bulunan tüm mahalle sakinleri bizi dinliyor.Sayın vekilim dedim kısmetse vekil seçileceksiniz.Bir daha ki genel seçime kadar Bozdoğan için ne yapacaksınız? ama lütfen gerçekten yapabileceğinizi söyleyin dedim.Biraz düşündü ve cevaben Bozdoğan’lılara üç müjdem var dedi. 1-Bozdoğan Nazilli yolunun duble yol olmasını sağlayacağım ve ilave etti biliyorsunuz  ben Halk Bankası Genel Müdür yardımcılığından geliyorum. Tanıdığım birçok iş adamı var. İki tanesini Bozdoğana getireceğim. 2-Bunlardan biri Çamlıdere bölgesine kapsamlı entegre et ve süt tesisi kurduracağım. 3-Diğer iş adamı kardeşimizi de Kılavuzlar Kavaklı tarafında uygun bir bölgeye tarım ürünlerini işleyecek kapsamlı bir işletme kurduracagini söyledi.Tabi zaman çabuk geçiyor .Bu vaatlerin hiçbiri gerçekleşmedi.Birde her seçim önü Ak parti vekil adayları Bozdoğanımıza adliye binası sözü verir unutur giderler.

Yine ayak üstü bir sohbette Ak parti Bozdoğan ilçe başkanımız sayın Kemal BOZOĞLU ile ilçemiz hakkında sohbet ettik.

Aynı konuları kendilerine ilettim. Hiçbirşeyi görmüyorsunuz dedi. Meslek lisesine yirmi milyon tl lik makina ve ekipman aldırdıklarını beyan etti. Doğrudur alınmıştır.Lakin bu öğrenciler yirmi milyon tl lik makinalarda okuyup eğitim gördükleri için  kpssiz işe alınmıyorlar. Diplomalarında böyle bir şerh yok.Mesela iktidar niye Altıntaş bölgesine 100-150 yataklı bir göğüs hastanesi inşa etmesin? mesela Kemer barajında atıl halde bulunan konutlar az bir bakımdan geçirildikten sonra neden Ege bölgesi nin yaşlı bakım merkezi haline getirilmesin? Mesela meydandan madrana teleferik hattı yapıp niye kültür turizminin canlanmasına katkı yapmasın? mesela Dutağac Olukbaşı Kızılcaköy üçgeninde kılcılığı canlandırıp niye Arap ülkelerinin cazibe merkezi haline getirmesin? Mesela niye Amasya mahallesine 05-18 yaş arası çocuk esirgemeye ait bir yurt yapıp o bölgenin hareketliliğini sağlamasın?bu örnekleri çoğaltabiliriz.Özel sektörün ilçemizde yatırım yapması şarttır.Bunu sağlamak için se teşviklerin olması gereklidir.İlçemizde görev yapan öğretmenler şark görevi yapmış gibiler neden? çünkü devletimizin gözünde Bozdoğanımız geri kalmış ilçeler arasında yer almaktadır.Yapılacak iş bellidir TBMM’de önerge vererek ilçemizin kalkınmaya öncelikli yerler içerisine alınmasını sağlanmalıdır. Sadece bu hareket bile Bozdoğanımızın ekonomik anlamda ciddi bir ivme kazanmasını sağlayacaktır.Ama bunların hiçbiri yapılmıyor.

Peki ne yapıyor Ak parti Aydın vekillerimiz ve Ak parti Bozdoğan ilçe yönetimimiz.

İskurdan geçici personel alınacak Ak partili üç kişiyi şuraya beş kişiyi buraya ver.Vekil öğretmenlikte Ahmet amcanın kızını şu köye ,Hanife teyzenin oğlunu bu köye ver.Ebe , hemşire, doktor, öğretmen atamalarında ricacı telefonlar oh ne güzel oldu da bitti maşallah.Ondan sonra diyorlar ki Ak parti Bozdoğan da Belediye Başkanlığını kazanamıyor.Bu zihniyetle som altından da aday çıkarsanız Bozdoğan da Ak parti hariç her siyasi parti Belediye Başkanlığını kazanabilir. Önce Belediye bizim olsun sonra hizmet dediğiniz sürece kaybedersiniz.

TOPLUMDAN İNTİKAM ALINMAZ beyler hizmet edilir. Saygılarımla hoşçakalın esen kalın.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.