Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

TEZCAN AYDIN’DAKİ KÖTÜ KOKUYU SORDU

TEZCAN AYDIN’DAKİ KÖTÜ KOKUYU SORDU
10 Mayıs 2020 - 2:13

CHP PM üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Efeler ilçesinde yayılan kötü kokuya ilişkin yaptığı açıklamada “Derhal önlem alınmadır, eğer önlem alınmazsa, korona geçse de bu kokudan vatandaşlarımız maskelerini çıkaramayacak duruma gelecektir” dedi

CHP PM üyesi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, 8 Mayıs’ta Efeler ilçesinde yayılan ağır kokuya ilişkin açıklama yaptı. Kokudan dolayı çok sayıda vatandaşın rahatsız olduğunu belirten Tezcan, “8 Mayıs 2020 tarihinde Aydın Efeler ilçemizin bazı mahallelerinde  akşam saatlerinde ağır bir koku yayılmış, kokudan dolayı çok sayıda vatandaşımız rahatsız olmuştur. Özellikle astım hastası olan vatandaşlarımızın nefes almakta zorlandığı , kokunun çürük yumurta kokusu olduğu basına yansımıştır. Aydın ilimizde yaşanan çürük yumurta kokusunun nedeninin jeotermal santrallerden kaynaklı olduğu bilinmekte, yapılan JES’lerin ardından Aydın ilindeki hidrojen sülfür gazı oranının arttığı da gözlenmektedir” dedi.

Aydın halkı, bu zehirli kokuyu solumak zorunda mı?

Aydın’daki jeotermal santrallere ilişkin verilen önergelerinin AK Parti ve MHP’nin oylarıyla red edildiğini belirten TEZCAN “Bu durumun bir benzeri de  2019 Ekim ayında,  Efeler ilçemizde yine yaşanmıştır. Bu olaydan sonra  CHP Aydın Milletvekilleri olarak Aydın’da kurulan jeotermal enerji santrallerinin kuruluş ve işletme süreçlerinde insan sağlığına ve çevreye vereceği zararların önüne geçmek için alınacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırma önergesi  vermiştik. Bu önergemiz daha önce de Aydın’daki jeotermal santrallere ilişkin verdiğimiz önergelerde olduğu gibi AK Parti ve MHP’nin oylarıyla red edilmiştir. Bu önergemize red oyu veren AK Partili Aydın Milletvekillerine soruyorum, size bu koku gül kokusu gibi mi geliyor? Üç,beş rantçının karı için Aydın halkı, bu zehirli kokuyu solumak zorunda mı? Aydınımızın toprağını,suyunu, havasını zehirlediniz, şimdi de Aydın halkını zehirliyorsunuz. Derhal önlem alınmadır, eğer önlem alınmazsa, korona geçse de bu kokudan vatandaşlarımız maskelerini çıkaramayacak duruma gelecektir. Konuyu tekrar Meclis gündemine taşıyacağız.Takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.