Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

TED EGE Öğrencilerinden Geleneksel Sosyal Sorumluluk Projesi

TED EGE Öğrencilerinden Geleneksel Sosyal Sorumluluk Projesi
07 Aralık 2019 - 13:34

TED EGE Koleji öğrencileri geleneksel hale gelen ve bu yıl dördüncüsünü düzenlendikleri sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdiler.

TED EGE Kolejinin 11. Sınıf öğrencileri, bu yıl da sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdiler. Sosyal Sorumluluk Projeleri, toplumsal duyarlılıkları ve dayanışmayı yansıtan etkinliklerdir. En önemli özelliği, toplumsal gereksinimlere cevap vermesi ve toplumsal yarar sağlamasıdır.

Öğrencilerin her yıl geleneksel olarak sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesinde bu yıl; 19 dağ köyündeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine mont giydirdiler.

Yine örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atan TED Ege Koleji öğrencileri, bölgede örnek ve öncü bir okulun öğrencileri olduğunu göstermeye devam etmektedirler. 11. sınıf öğrencilerinin koordinesinde tüm lise öğrencileri kendi harçlıklarından biriktirdikleri ile ve yine kendilerinin organize ettiği, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin evde hazırladıkları pasta ve börek gibi yiyeceklerle tüm okul öğrencilerine yönelik, okulda kermes düzenlediler. Elde edilen gelirle ilimiz İncirliova ve Germencik ilçelerinde dağ köyleri olan Akçeşme, Arzular, Eğrek, Çay Altı, İsafakılar, Çarıklar, Meşeli, Arpadere, Beyköy, Kayabaşı, Dereağzı, İkizdere, Küme Evleri, Karagözler, Köprüovası, Palamut, Şirindere, Hamitler ve Karabağ köylerindeki öğrencilerin okullarına giderek 360 öğrenciye kendi elleriyle mont giydirdiler.

İhtiyaç sahibi 46 aileye de gıda desteği sağladıklarını belirten okul yetkilileri, “Kendi dönemlerinin başarılı, mutlu, lider bireyleri olarak yetişen lise öğrencilerimizin, sorumluluk bilinci ve duygusal duyarlılıklarını takdirle karşılıyor, tebrik ediyoruz. Onları yetiştiren anne-baba ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.