SON DAKİKA

Günaydın Aydın Haber

T.C. AYDIN VALİLİĞİ İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Toplantısı Yapıldı

T.C. AYDIN VALİLİĞİ İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Toplantısı Yapıldı
Okundu
31 Mayıs 2021 - 20:02

BASIN BÜLTENİ
Aydın Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün koordinasyonunda, KOSGEB, GEKA ve İŞKUR tarafından verilmekte olan desteklerin tanıtılması amacıyla İlimiz merkez Efeler ilçesinde faaliyette bulunan, 8-9 kişi çalışanı olan mikro ölçekli sanayi işletmeleri davet edilerek 26.05.2021 tarihinde Aydın Valiliği YİKOB toplantı salonunda Vali Yardımcısı Sayın Dr. Ömer Faruk GÜNAY başkanlığında bir toplantı düzenlenmiştir.
Toplantıya Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk GÜNAY, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ahmet BAYRAMER, KÜSİ Temsilcisi Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özge ÇEVİK, KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah DÜLGER, İŞKUR İl Müdürü Remzi TERZİ, GEKA Temsilcisi Numan KATIKSIZ ve firma temsilcileri katılmışlardır.
Yapılan toplantıda;

 • KOSGEB;
  • Ar-Ge, Teknolojik Üretim ve Yerlileştirme Destekleri,
  • İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri
  • Girişimcilik Destekleri
  • KOBİ Finansman Destekleri
  Ana başlık konularında bilgilendirme yapmış olup İlimiz sanayicilerinin İşbirliği Destek Programı (KOBİ’lerin birbirleri ile veya büyük işletmelerle ortak çalışma kültürünün geliştirilmesine ve karşılıklı fayda ve rekabet avantajı sağlayıcı nitelikteki işbirlikleri )kapsamında birlikte hareket etme kültürüne doğru geliştirilmesinin ilimiz ekonomisine katkı sağlayacağı yönünde vurgu yapıldı.
  İŞKUR;
  • İstihdam Teşvikleri
  • İşbaşı Eğitim Programı
  • Ödenek Ve Destekler
  Ana başlıklarında bilgilendirme yapılmış olup İlave İstihdam Teşviki destekleri ile her daim işletmelerin yanında olduklarını, her işletmeye bir danışman tayin edildiği ve işletmelerin destek programları kapsamında her türlü ihtiyaçlarında danışmanlarla iletişime geçmeleri gerektiği belirtilmiştir.
  GEKA;
  2021 Yılı Sonuç Odaklı Programları,
  • Eko-turizmde Yeni Destinasyonlar
  • Üretici Örgütlerinin Güçlendirilmesi
  • İmalat Sanayide Kurumsallaşma ve Dijital Dönüşüm
  Ana başlıklarında bilgilendirme yapılmış olup işletmelerin çağrı dönemlerini takip etmelerini ve programlar dahilinde proje üretmelerinin beklendiği belirtilmiştir.
 • KOSGEB, GEKA ve İŞKUR desteklerinin sunumları sonrası firmalarla sağlanan destekler hakkında istişare yapılmıştır. Yapılan istişarede firmaların desteklerden faydalanma konusunda eksik kaldığı, firmaların daha fazla miktarda desteklerden faydalanmaları amacıyla kamu üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde mikro ve küçük işletmeler olarak projeler üretmeleri gerektiği,
 • Firma temsilcileri tarafından proje üretme aşamasında KÜSİ Temsilcisi Prof. Dr. Özge ÇEVİK ve Adnan Menderes Üniversitesinin diğer öğretim görevlilerinden destek beklediklerini, bu sayede proje kültürünün oluşacağını ve desteklerden yararlanma adına ilerleme kaydedilebileceğini,
 • Söz konusu projeler ve işbirlikleri ile ilgili KOSGEB, GEKA ve İŞKUR’dan görüş önerilerinin alınarak bu konuda önümüzdeki dönemlerde ilimiz ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak yenilikçi projelerin geliştirilmesi gerektiği,
  konusunda fikir birliğine varılmıştır. AYDIN VALİLİĞİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Tüm Hakları Saklıdır. gunaydinaydin.com - Copyright © 2017-2021