Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

‘Susamam Gündeme Bomba Gibi Düştü’

‘Susamam Gündeme Bomba Gibi Düştü’
07 Eylül 2019 - 11:59

Türkiye Perşembe sabahına Susamam etiketiyle yayınlanan ve 14 dakika süren şarkıyla uyandı. Şanışer öncülüğünde 17 rap şarkıcısının ortak çalışması olarak dinleyiciyle buluşan rap şarkısı Susamam Türkiye’deki tartışmalı konuları işliyor.

Youtube’da #Susamam adını taşıyan bir şarkı yayınlandı. Bir anda trend haline gelen videoyu kısa sürede milyonlarca kişi izledi. Başarılı rap şarkıcısı Şanışer ile 17 dostunun bir araya gelerek söylediği Susamam adlı parça Türkiye’deki tartışmalı birçok konuyu işlemesiyle dikkat çekti. Susamam’a dair detayları sizlerle paylaşalım.

Eleştirel Bir Rap Şarkısı Susamam

Popüler rap şarkıcısı Şanışer tarafından paylaşılan Susamam adlı parça eleştirel bir yöne sahip. Türkiye’deki tartışmalı konuları işleyen ve 17 farklı sanatçının kolektif olarak söylediği #Susamam, doğa, adalet, kadına şiddet, eğitim, hayvan hakları gibi konulara değiniyor. Şarkı boyunca her konuya dair etiketler kullanılarak ilgili konulara dair farkındalık sağlanıyor. Ayrıca her bölüm farklı bir sanatçının sesiyle hayat buluyor.

Türkiye’nin gündemine oturan şarkıya gazetecisinden, yazarına, sporcusundan şarkıcısına, oyuncusundan iş insanına, öğrencisinden akademsiyenine kadar herkesten destek var. Video an itibariyle 3 milyon izlenmeyi aşmış durumda.

Susma! Destek Ol

Video açıklamasında dinleyicilerden, Susamam ile başlayan bu farkındalığa katkı sağlaması isteniyor. Açıklamada şu ifadeler yer alıyor;

“Susma! Instagram’da #Susamam yüz filtresi ile hikâye çekip farkındalık yaratmak için tıkla! 

Bu arada filtreyi denemek isteyen isteyen kişiler için linki şöyle bırakalım. Diğer yandan video açıklamasında #Susamam tişörtlerinin satıldığı bir bağlantı yer alıyor. Buradan alınan tişörtlerden elde edilecek gelirin ise köy okullarına bağışlanacağı belirtiliyor. Tişörtlerden satın alarak köy okullarına destek olmak için buraya tıklayın.

Susamam Şarkısına Eşlik Eden Rapçiler

Uzun süre gündemde olacağı kesin olan rap şarkısı “Susamam”da Şanışer’e eşlik eden 17 rapçi olduğunu belirtmiştik. O isimler arasında Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle gibi popüler rapçiler var. (Kaynak: BrendingTürkiye)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.