Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

SP’Li CiHANGiR iSLAM, BOZDOĞAN’ KONFERANS VERDi

SP’Li CiHANGiR iSLAM, BOZDOĞAN’ KONFERANS VERDi
16 Ocak 2019 - 0:54

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam’ın Bozdoğan’da verdiği konferans, Millet İttifakı üyelerini bir araya getirdi

Bozdoğan Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa Bozdoğan Belediye Başkanı CHP’li Tümer Apaydın, CHP Bozdoğan İlçe Başkanı Hasan Karayer, İYİ Parti ilçe Başkanı Erhan Algan ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı  

Saadet Partisi Bozdoğan İlçe Teşkilatı’nın organize ettiği “Türkiye’de hak ve adalet arayışı” konulu konferans için Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Bozdoğan’a geldi. Cihangir İslam ve Saadet Partisi Bozdoğan İlçe Başkanı Talha Kayaoğlulları, Bozdoğan’a gitmeden önce Nazilli’de SP’nin Nazilli Belediye Başkan Adayı Vahap Kırca’ya ait Altıntaş Mahallesi’nde bulunan İkra Mobilya Mağazası’na gelerek kendisini karşılayan Saadet Partisi Nazilli İlçe Başkanı Musa Muça ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet etti.

  İTTİFAK ORTAKLARI YALNIZ BIRAKMADI

  Akşam saat 20.30’da başlayan konferansa Bozdoğan Belediye Başkanı CHP’li Tümer Apaydın, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Hasan Karayer, İYİ Parti Bozdoğan İlçe Başkanı Erhan Algan, İYİ Parti Bozdoğan Belediye Başkan Aday Adayı Birol Özsoy, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan konferansta ilk olarak SP İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Talha Kayaoğulları konuşma yaptı. Konuşmasında; Türkiye bugün gelinen noktada siyaseten ve ekonomik olarak tıkanmıştır. İlkeli ve çözüm üreten siyaset anlayışı ile halkın teveccühünü kazanan Saadet partisi bu tıkanmaların önüne gececektir. Gün geleceği düşünme zamanı, insanların biriken sıkıntılarını çözme zamanıdır” dedi.

  “MHP, AK PARTİ’NİN PROTEZİ OLDU”

  Konferansta daha sonra kürsüye gelen Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Türkiye’de özgürlüklerin, demokrasinin her geçen gün daraldığını iddia ederken, “100’ün üzerinde gazeteci, siyasetçiler içeride. KHK ile 140 bin insan işinden atıldı, 55 bini hapiste. Hangisi suçlu, hangisi masum bilmiyoruz. Mecliste fezlekeler birer birer geliyor” dedi.

  “HİPODROM İNŞAATI YÜKSELİYOR”

  Birkaç hafta önce Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde bulunduğunu belirten İslam, “Orada gördüklerim Türkiye’nin özeti gibiydi. Bir yanda hipodrom, diğer yanda  hapishane inşaatı yükseliyor. Verilen mesaj şu. Hipodroma gidip altılı ganyan oynayacaksın, paranı bize yatıracaksın, caddeye çıkıp neler olup bittiğine bakarsan, hapishane seni bekliyor” şeklinde konuştu. 

  AK Parti’nin 24 Haziran seçimlerinde oy oranı yüzde 42’ye düştüğünü için tek başına TBMM’de yasa yapabilecek durumda olmadığını hatırlatan İslam, “AKP bir proteze ihtiyaç duyduğu için MHP’yi kendisine ortak yaptı” diye konuştu. 

  “BÜTÇE AÇIĞI FAİZ ÖDEMESİNİN SONUCU”

  Konuşmasında AK Parti iktidarının 16 yılda yaptığı icraatlarını eleştiren Cihangir İslam, “Demokrasinin temel unsurları olan can ve mal güvenliği, ifade özgürlüğü, hukukun üstünlüğü, yönetimde şeffaflık gibi ilkeler AK Parti hükümeti döneminde yıpratıldı. Uzun bir süreden sonra şu ya da bu nedenle müsadere işlemi yapıldı. Muhalif fikirler beyan edenler kovuşturma veya mahkeme sürecinde. Hukukun üstünlüğü değil tek bir kişinin ağzından çıkanlara göre yönetiliyoruz. Dünyada kamudan en fazla ihale alan 10 şirketten beşi Türkiye’de” ifadelerini kullandı.

  2019’un bütçesinde 880 milyar gelir, 843 milyar gider hesaplandığını belirten İslam, “Bütçemiz fazla vermesine rağmen bütçe açığı var. Aradaki fark faiz ödemesi. Bu sene 117 milyar lira faiz ödeyeceğiz” dedi.  

  EKONOMİ POLİTİKASINI ELEŞTİRDİ

  AK Parti’nin kişi başına düşen milli geliri 3 bin dolardan 10 bin dolara yükselttiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını savunan İslam, “Bu dört kişilik bir ailenin evine ayda 20 bin lira girmesi demek. Hanginizin evine ayda 20 bin lira giriyor?” diye sordu. İslam, AK Parti döneminde taşeron sistemiyle dolar milyonerlerinin çoğaldığını belirterek, yap-işlet-devret sistemiyle yaptırılan yol, köprü ve şehir hastanelerinin işletmesini üstlenen firmalara hazine garantisi verilmesine de tepki gösterdi. “İnsanlar hiç görmedikleri bir köprü için kişi başı yıllık 77 lira ödüyor” diyen Cihangir İslam, AK Parti hükümetinin Tarım Yasası’na aykırı bir şekilde çiftçiye yeterli desteği vermediğini, tarımın sübvanse edilmesi gereken bir sektör olduğunu kaydetti. İslam, tarımda ithalatın bir an önce durdurulması gerektiğini söyledi. 

  “SURİYE POLİTİKASI YANLIŞ”

  Hükümetin Suriye politikasını da eleştiren SP’li Cihangir İslam, şunları kaydetti: “Savaş başladığında AK Partili Tayyip Erdoğan ‘Şam’da Cuma namazı kılacağız’ dedi. Sanki orada Cuma namazı kılınmıyormuş gibi. Beşar Esad diktatör olabilir ancak halkından da destek görüyor. Suriye’deki sorun emperyalist heveslerle değil eşit ilişkilerle ve diyalogla çözülebilirdi.”

  Konferans sonunda Saadet Partisi Bozdoğan İlçe Başkanı Talha Kayaoğlulları, Cihangir İslam’a üzerinde Arapça harflerle “Allah” yazan tablo hediye etti.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.