Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

SON DAKİKA… OKULLARA CORONAVİRÜS TATİLİ

SON DAKİKA… OKULLARA CORONAVİRÜS TATİLİ
12 Mart 2020 - 20:28

Dünyayı saran Coronavirüs etkisini giderek artırırken son olarak geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de bir kişide görüldü. Corona virüsün yayılmasını engellemeye yönelik çeşitli önlemler alınırken okulların tatil edildiği açıklandı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Salı gecesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki ilk koronavirüs vakasını açıklamıştı. Virüsün erkek bir vatandaş tarafından ülkemize girdiğini belirten Koca, vatandaşları dikkatli olması konusunda uyarmıştı. Bu gelişmelerin üzerine milyonlarca öğrenci ve velileri ‘okullar tatil oldu mu, okullar ne zamana kadar tatil olacak?’ sorularının yanıtlarını araştırıyordu. Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Külliye’de gerçekleştirilen corona virüsü toplantısının sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan son dakika açıklamaları geldi.

Küresel bir salgın haline gelen Corona virüsüne karşı Türkiye’nin etkin ve başarılı bir mücadele verdiğini belirten Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “İlk, orta ve lise okulları 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta tatil edilecek. Ara tatil önceye alınmış olacak. 23 Mart tarihi itibariyle de uzaktan eğitim yöntemiyle internetten ve televizyon kanallarından öğrencilerimizin eğitimlerine devam etmeleri imkanı sağlanacak. Milli Eğitim Bakanlığımız bu konuda kapsamlı bir çalışma yaptı. Üniversitelerle ilgili 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta boyunca üniversitelerimizde tatil edilecektir. Bu 3 haftalık tatilin nasıl koordine edileceği ve eğitim açısından telafi edileceği konusu YÖK koordinasyonunda belirlenecek usul ile üniversitelerle istişare etmek suretiyle eğitim programı tanzim edilecek. Üniversite eğitiminde kaybın olmaması için gerekli tedbirler alınacak” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.