Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Son Dakika…Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Son Dakika…Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı
03 Nisan 2020 - 20:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin yeni tedbirleri açıkladı.

Korona virüs ile mücadele çerçevesinde atılan adımlara bu gece yarısı itibariyle yenilerinin eklendiğini belirten Erdoğan’ın “Bilindiği gibi daha önce şehirlerlarası toplu taşımayı izne bağlamıştık. Kendi arabalarıyla yolculuk yapanları da şehir girişlerinde kontrole tabii tutuyorduk.

Bu gece itibariyle 30 büyük şehri ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz.

Bu şehirlerimize gıda, ilaç ve temizlik malzemesi gibi zorunlu ihtiyaç malzemeleri nakliyle içişleri bakanlığı genelgesinde belirtilen sektörlerin lojistik araçları dışında giriş çıkış yapılamayacaktır.

Şehir içinde ve uluslararası taşımacılık yapan araçların transit geçişi devam edecektir. Giriş çıkışı yasağını ilk etapta 15 gün süreyle uygulayacağız. Gerekirse daha da uzatacağız.

Ülkemizin tamamında daha önce 65 yaş üzerine uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasını 20 yaş altı için de getirmektir.

Gece yarısından itibaren 1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlular da sokağa çıkamayacaktır.

Bununla gençlerimizi de çocuklarımızı da ciddi manada kontrol altına, karantina altına almak zorundayız. 

Dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımız için de yeni bir uygulama başlatıyoruz. Yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır.

İnsanların toplu olarak çalışmaya devam ettiği işyerlerinde de benzer tedbirler alınacaktır.Türkiye genelinde de insan hareketliliğini azaltmak için gereken tedbirleri almayı sürdüreceğiz. ifadelerini kullandı.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.