Genel Güncel Gündem

ŞİDDET KİMDEN GELİRSE GELSİN, KINIYORUZ!

Gaziantep’teki canlı yayın sırasında gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın İHA kameramanı Ahmet Demir’e yönelik şiddet uygulamasını kınıyoruz. Medya çalışanlarına yönelik uygulanan şiddeti defalarca kınayan biz gazetecilerin, böyle bir davranışı kendi meslektaşımızın gerçekleştirmesine..

ŞİDDET KİMDEN GELİRSE GELSİN, KINIYORUZ!

Gaziantep’teki canlı yayın sırasında gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın İHA kameramanı Ahmet Demir’e yönelik şiddet uygulamasını kınıyoruz. Medya çalışanlarına yönelik uygulanan şiddeti defalarca kınayan biz gazetecilerin, böyle bir davranışı kendi meslektaşımızın gerçekleştirmesine hem anlam veremiyor hem de teessürle karşılıyoruz.
Didim Devlet Hastanesi’nde görevli hekime karşı polis eşliğinde getirilen bir kişi tarafından ağır şiddet suçu işlenmesine üzülürken, şimdide o şiddet uygulayan kişiden farkı olmayan sözde meslek duayenimizin yaptığı ve anlamlandırılamayan davranışın şaşkınlığındayız. Asayiş olaylarında bile yaşanmaması için yoğun çaba sarf ettiğimiz meslektaşlarımıza yönelik böyle uygunsuz harekette bulunan Sarıkaya’nın dilediği özrün de bir anlam ifade etmediğini belirtmek istiyoruz.
Bu kabul edilemez davranış nedeniyle Gazeteciler Cemiyeti’nin Onur Kurulu tarafından gerekli sürecin işletileceğini öğrenmemiz bizleri sevindirirken, aynı çalışmanın şahsın çalıştığı kurum tarafından da sürdürülmesini temenni ediyoruz. Elbette ki kimsenin işiyle ilgili bir beklentimiz yok ancak, alınacak bazı önlemler ve gerçekleştirilecek yaptırımların emsal teşkil edeceğini düşünerek İHA kameramanı Ahmet Demir başta olmak üzere bugüne kadar şiddet gören tüm basın mensuplarına tekrar geçmiş olsun diyor, görevlerini yaptığı esnada öldürülen ve suikasta kurban giden gazetecilerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Nazilli Gazeteciler Cemiyeti
Yönetim Kurulu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL