Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

SEZGİN “AKP AYDIN’DA TARIMI BİTİRDİ”

SEZGİN “AKP AYDIN’DA TARIMI BİTİRDİ”
16 Mart 2019 - 19:23

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin’den Hükümete Sert Eleştiriler

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Nazilli’nin Pirlibey Mahallesi’ndeki içme suyu ve kanalizasyon şebeke hattının temel atma töreninde hükümetin tarım politikalarını sert bir üslupla eleştirdi.
Bu yatırımın Büyükşehir Belediyesi’nin, kırsal olsun kentsel olsun, 5 yıldır yaptığı hamlelerin bir yenisi olduğunu belirten Sezgin hükümetin sıfır gümrükle ürün ithal etmesiyle ilgili konuştu.
“Millet İttifakı olarak bu seçimleri Aydın’ın tüm ilçelerinde alacağız” diye konuşan Sezgin, vatandaşlara “Ama bu seçimi kazanarak Ankara’ya da adaleti, basireti, bereketi unutmuş bu iktidara bir ikazda bulunmuş olacaksınız” diye seslendi. Vatandaşlara “İktidarın uyarıya ihtiyacı yok mu” sorusunu yönelten Sezgin “Şu anda tarım kıvranıyor. İYİ Parti’nin de CHP’nin de karşı çıkmasına rağmen Sırbistan’dan et ithal etmeye başladık. Et üretimleri çok az, ama sıfır gümrükle ithal ediyoruz. Sırbistan’dan sıfır gümrükle ayçiçeği tohumu ithal etmeyi taahhüt ettik. Fakat Sırbistan ayçiçeği üretmiyor. Çiftçisini düşünen bir hükümet bunları yapmaz” dedi.
Aydın’ın en önemli tarımsal ürünlerinden olan incir üzerinden de hükümeti eleştirmeyle devam eden Sezgin “Çin’den incir ithal ediyoruz. Bakın, yakında ABD’nin Kaliforniya’sının incirini İstanbul’da tezgâhlarda görürsek şaşırmayalım. Sizleri yakında bu memlekete İsrail portakalının da gelebileceği konusunda uyarmak istiyorum. Bu nedenle Ankara’ya yönelik bir uyarının şart olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.