Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

SENDİKADAN BAŞKAN ALTINTAŞ’A SERT SÖZLER “Sizi zorla mı belediye başkanı yaptılar?”

SENDİKADAN BAŞKAN ALTINTAŞ’A SERT SÖZLER “Sizi zorla mı belediye başkanı yaptılar?”
29 Kasım 2019 - 23:42

Bozdoğan Belediyesi’nde 93 kadrolu işçinin işten çıkarılması kararının  ardından Belediye İş Sendikası, sert sözlerle Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’ı uyardı.

EMEKÇİNİN ALIN TERİNDEN TASARRUF YAPILAMAZ…

Belediye İş’ten yapılan yazılı açıklamada “AK Partili Aydın Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş önceki gün yaptığı olağanüstü toplantı ile sendikamız üyesi 93 kişinin iş akdinin sonlandırılması için Aydın Bozdoğan Belediye Meclisi’nden yetki aldı. Ardından da Başkan utanmadan sıkılmadan “Belediye olarak borç batağındayız. İşçi düşmanı değiliz” açıklaması yaptı. Neresinden tutsan elinde kalan, tutarsızlıklarla dolu zavallı bir açıklama” olduğunu ifade etti.

Seçimlerin ardından oğlunun Başkan koltuğuna oturup verdiği pozu hatırlatan Sendika Başkanı “Altıntaş’ın bu girişimi 31 Mart seçimleri sonrası “koltukta poz” skandalını bile kat be kat aşan bir olaydır. Gerçi, “Deveye Boynun neden eğri?” diye sormuşlar. “Nerem doğru ki? demiş

Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’a soruların yöneltildiği açıklamada
Sayın Altıntaş, sizi zorla mı belediye başkanı yaptılar?
Aday olurken belediyenin mali durumunu bilmiyor muydunuz?
Belediyenin sevk ve idaresini, işçiler mi yapıyor? Aday olduğunuz zaman tasarruf yapma sözümü verdiniz? Ortaya çıkan borçların sorumlusu işçiler mi?

Bunların cevabı belli. Soruların bir kısmını biz cevaplayalım.
Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş zorla aday yaptırılmadı. Aksine aday olmak için çok hevesli olduğunu, seçimler için çok para harcadığını bütün Bozdoğan’lılar çok iyi biliyor.
Altıntaş, belediyenin mali durumunu da çok iyi biliyordu. Neden mi? Ona şimdi ona “işçi çıkarması için yetki alma aklını” verenler seçimlerden önce belediyenin mali durumu bilgisini de vermişlerdi. Ufuk Altıntaş sen bu işçilere seçim öncesi “hiç kimseyi işten çıkartmayacağım” diye söz vermedin mi? Senin sözünün hiç mi değeri yok.

Sayın Altıntaş, aklınızın dibi görünüyor.
Biz sizin ne yapmak istediğini çok iyi biliyoruz. Amacınız Belediye işçilere ölümü gösterip, sıtmaya razı etmek. Yani diyorsunuz ki; ya işsiz kalırsın ya da toplu sözleşmeyle aldığın hakları elinden alırım düşük ücretle çalışırsın.
Yok öyle yağma. Sayın Altıntaş buna ne sizin gücün yeter, ne de sana akıl verenlerin. Haddini bil. Bozdoğan işçisi sahipsiz değil.

93 işçiyi işten çıkarıp, hizmetleri kimlerle vereceksin?

Sayın Altıntaş, Aydın Bozdoğan’da sendikamız üyesi 93 işçiyi işten çıkarıp, hizmetleri kimlerle vereceksin? İşkur’dan asgari ücretle toplum yararına çalışma kapsamında işçi alıp belediyenin tüm birimlerinden kullanacağını aklından geçiriyorsan sakın ha!!! Sayın Altıntaş “burası çok önemli”. Ne siz, ne de İşkur yetkilileri hukuk dışı böyle bir işe niyetlenmeyin. Yaptığınız hukuksuzluğun altında kalırsınız. İş barışını bozduğunuz için Bozdoğan’ın da huzurunu bozarsın.
Sayın Altıntaş bütün bu gerçekleri bilmesine rağmen, kararı protesto eden sendikamız üyelerini “Arkadaşlar biraz acele ediyor. Gerçekleştirdikleri eylem de acele bir eylem” diyebiliyorsunuz. Bu daha başlangıç.

Bu sorumluluğunun ağırlığı altında eziliyorsanız, istifa edersiniz, mutlaka Bozdoğan Belediye Meclisinde bu sorumluluğu alacak biri bulunur.

Hocanın dediği gibi “biz testi kırılmadan” uyaralım. Daha sonra siz “bilmiyordum, kandırıldım” demeyin.
Sayın Altıntaş siz “şirket battı” diye işin içinden sıyrılamazsınız. Bozdoğan Belediyesi sizin şirketiniz değil, Bozdoğan halkınındır. Bozdoğan belediyesinin borçlarının sorumlusu işçiler değildir. Faturayı Bozdoğan işçisine kesemezsiniz. Sayın Altıntaş siz eğer Bozdoğan’ı yönetme sorumluluğunun ağırlığı altında eziliyorsanız, istifa edersiniz. Merak etmeyin mutlaka Bozdoğan Belediye Meclisinde bu sorumluluğu alacak biri bulunur.

Aklınıza başınıza alın işçinin alın teriyle ekmeğiyle oynamayın.
Belediye-İş, dün olduğu gibi bugün de yarın da Bozdoğan işçilerinin yanında oldu, olmaya da devam edecek. Belediye-İş üyelerinin Anayasa’dan, yasalardan ve toplu sözleşmelerden kaynaklanan haklarının sonuna kadar savunmakta kararlıdır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.