Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

SEÇİMİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

SEÇİMİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
26 Şubat 2019 - 8:32

Yerel seçimlere yaklaşırken gündem elbette seçimler üstünde…

Hayat pahalılığı ve işsizlikten sonra en dikkat çeken konulardan biri ise partili sn. Cumhurbaşkanımızın sürekli miting alanlarında ve televizyonlarda olması.

Ben şahsen partili cumhurbaşkanlığına ve başkanlık sistemine hep karşı oldum ve cumhurbaşkanı herkese eşit mesafede olmalı ,hepimizin cumhurbaşkanı olmalı diye düşündüm. Bunu da başkanlık referandumunda açıkça ifade ettim. Örnek vermek gerekirse ,muhalefetin tümünü “zillet ittifakı” olarak yorumlamak ve bunu dillendirmek ülkenin önemli bir bölümünü böyle kötülemek her şeyden önce güzel bir şey değildi ve sanırım artık bu söylenmiyor.  Cumhur ittifakına da benzer  bir isim koysa muhalefet neler olurdu acaba?

                Bir sonraki seçimlerde CHP li bir Cumhurbaşkanı yada başkan seçildiğini düşünün. Bu günkü iktidarın hoşuna gitmeyecek ne kadar uygulama varsa yaptığını, bu günün tam tersi olduğunu, tüm televizyonlarda olduğunu vs. Bu durum bu günkü iktidarı destekleyenlerin hoşuna gidermi, bunu sevebilirler mi? Olmayacak bir şey gibi düşünmeyin çünkü bu iktidar böyle yıpranmaya devam eder ve tek alternatif olarak CHP kalırsa karşısında neden olmasın…

                Ben CHP’li partili bir başkanda istemem. Yukarıdaki yazdığım nedenlerden dolayı. Cumhurbaşkanının herkese eşit yaklaşması gerektiğine  inanmamdan dolayı ve tek adamın her zaman hata yapmasının mümkün olup, önemli kararların meclis denetiminden geçmesini istememden vb. nedenlerden dolayı.

                Başa dönersek , Sn. Cumhurbaşkanı neden bu kadar meydanlarda diye de sormak gerekiyor? Kötü gelen anket sonuçlarımı var?  Kaybedilecek büyükşehir şehirler mi var ? Yoksa her yerimi kazanmak istiyor? Ben ilk seçeneğin olduğunu düşünüyorum.

                Diğer yandan Sn. Kılıçdaroğlu hiç miting meydanların da yok. Önceki seçimlerde muhalefette meydanlarda olurdu. Şimdilerde Ankara sokaklarına bile çıkmıyorlar. Seçimin kaderini adaylara bırakmış gibiler. Bu yeni bir taktik mi yoksa başka nedenler mi var bilinmiyor…Yakın tarihte başka seçim yok gibi ve bu koşullarda gidilen seçim sonuçları umalım hayırlı olsun…

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.