Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

SEÇİM SONUCU

SEÇİM SONUCU
13 Mart 2019 - 8:58

Bozdoğan ve ülke gündemimiz artık seçimler. Bozdoğan ‘da da seçim hareketliliği, pankartlar ve büyümeye başlayan konvoylar ile hız kazandı. Gelişmeler hakkındaki düşüncemi belirtmek istiyorum.

Ama öncelikle seçimlerin sorun yaşanmadan ve en hayırlısı ile bitmesini herkes gibi temenni ediyorum. Gerginlikler mutlaka olacaktır ama şimdilik olumsuz bir durum gözlenmiyor.

            En merak edilen konu seçimin sonucu. Her iki ittifak adayı da elbette iddialı. Her iki tarafta kazanacağını düşünüyor ve yoğunlaşan çalışmalar ile iddiasını göstermeye çalışıyor. Cumhur ittifakı Cumhurbaşkanlığı seçiminde alınan 9.950 oya güveniyor. Millet ittifakının oyu  ise (İnce ve Akşener toplamı) 11.945.

            Bu duruma göre Millet İttifakı 2.000 oy önde gözüküyor. Cumhurbaşkanlığı için verilen oylar bu seçimde aynen yansımayacak elbette ve geçişgenlikler olacak. Ama bu geçişler hangi kriterlere göre olacak?

            Millet İttifakı adayı olarak seçime giren Tümer Apaydın ile Cumhur İttifakı adayı olarak seçime giren Ufuk Altıntaş ‘ın şahsi oyları ve performansları en önemli kriter olacak. Ama görünen bir gerçek var; Başkan Tümer Apaydın son 5 yılda köylere (Yani yeni mahallelere) ciddi hizmet götürdü. Neredeyse mahallelerde ki tüm evleri ve bu evlerde yaşayanları artık tanıyor. Üstelik son 5 yılda sürekli köylerde mesai yaptı ve bu güne hazırlandı. Bu çok büyük bir avantaj ve seçime de direkt etki edecek bir unsur.

            Cumhur İttifakı ise adayını bir-birbuçuk ay kadar önce belirledi. Bozdoğan büyük bir coğrafya. 2004 seçimlerinde il genel meclisi adayı olarak tüm köyleri gezdiğim için iyi biliyorum ki öyle 1-2 ayda mahalleleri gezmek ve  bitirmek mümkün değil. Ancak bir , bazı kahvelere de 2 kez gidilebilir en çok. Bu da ilk kez aday olan adayın kendini tanıtması ve projelerine inandırması açısından yeterli bir zaman değil kanımca.

            Diğer taraftan başkan Tümer Apaydın’ın geçmiş seçim tecrübesi, ekibini koruması, Aydın Büyükşehir ve Özlem Çerçioğlu ile iyi ilişkileri, yeni dönem için özellikle Bozdoğan merkez odaklı ( Bir kısmı hazır ve uygulaması başlayan) önemli projeleri, herkes tarafından tanınması, hatipliği, seçmenle kurduğu iyi ilişkileri ve sonucunda diğer partilerdeki şahsi oylarının fazlalığı onu bir değil birkaç adım öne taşıyor.

            Seçimde her sonuç elbette beklenmelidir. Ama veriler önemli seçim tecrübesine sahip olduğuma inanarak, bana göre çok net. Bu nedenlerle şahsi görüşüm Tümer Apaydın’ın başkanlığa 4. Kez çok zorlanmadan ulaşacağı şeklindedir. Bu görüşüm nedeni ile bana kızacaklar olabilir ama seçim sonucunda Sezar’ın hakkını Sezar’a verirler diye umuyorum.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.