Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

SAYIŞTAY’DAN AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ASKİ’YE TAM NOT

SAYIŞTAY’DAN AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ASKİ’YE TAM NOT
02 Şubat 2020 - 22:24

Aydın Büyükşehir Belediye ve ASKİ, Sayıştay tarafından yapılan denetimden tam not aldı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ, Sayıştay tarafından her yıl rutin olarak yapılan denetimlerden bir kez daha tam not aldı. Sayıştay tarafından yayınlanan Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü raporunda, iki kurum hakkında da ‘Tüm yönleriyle doğru ve güvenilir bilgi içerdiği kanaatine varılmıştır’ ifadeleri kullanıldı.

31 Mart 2019 Yerel Seçim Sonuçlarının ardından İçişleri Bakanlığı ve Sayıştay denetimlerine göre AKP’li bir çok Büyükşehir ve ilçe belediyesinde yolsuzluk yapıldığı tespit edilirken Sayıştay’ın Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne tam not vermesi geçtiğimiz süreçteki Aydın Büyükşehir Belediyesine atılan türlü iftiraların da ne denli içi boş olduğunu gözler önüne serdi. Sayıştay’ın genel kanaati olarak doğru ve güvenilir bulunan Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’de herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bizzat Sayıştay denetçileri tarafından da onaylanmış oldu.

TEK TEK İNCELENDİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin 2015-2019 dönemi stratejik plan ve  2018 yılı performans programı ve faaliyet raporları tek tek incelendi. Yapılan inceleme sonrası, 5018 sayılı kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nda belirtilen tüm sorumlulukların yerine getirildiği kaydedildi.

SAYIŞTAY RAPORUNA BÖYLE YANSIDI : KAMU ZARARI YOK

Türkiye’nin hesap yargısı kurumu olan Sayıştay Başkanlığı tarafından yapılan tüm incelemelerde, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ kurumlarında herhangi bir denetim bulgusu tespit edilemedi. Sayıştay denetçilerinin raporuna göre; Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’nin işlem ve faaliyetlerinde tek bir kuruş kamu zararının olmadığı tespit edildi.(GAZETEAYDIN)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.