SON DAKİKA

Günaydın Aydın Haber

Ramazan Bayramı nedeniyle ilimizde vatandaşlarımızın bayramı pandemi kuralları Açıklandı

Ramazan Bayramı nedeniyle ilimizde vatandaşlarımızın bayramı pandemi kuralları Açıklandı
Okundu
12 Mayıs 2021 - 18:45

T.C
AYDIN VALİLİĞİ
İL BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ
12.05.2021
Basın Bülteni

Yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı nedeniyle ilimizde vatandaşlarımızın bayramı pandemi kuralları çerçevesinde, kurallara riayet ederek huzur ve güven içinde geçirmeleri, kamu hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve vatandaşlarımızın istek ve şikâyetlerinin zamanında değerlendirilmesi bakımından, Valiliğimizce aşağıdaki tedbirler alınmıştır;

    GÜVENLİK – TRAFİK

1- Koronavirüs salgını nedeniyle 29.04.2021 Perşembe Günü Saat 19.00′ dan- 17.05.2021 Pazartesi Günü Saat 05.00′ e kadar İlimizde Sokağa Çıkma Kısıtlaması uygulanacağından, kısıtlamaya titizlikle uyulması için denetimler aralıksız sürdürülecektir. Trafik tedbirleri eksiksiz olarak uygulanacak, kontrol noktalarında denetimler aksatılmadan yürütülecektir.
2- 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanunun ilgili maddelerine istinaden, bayram süresince silah atılmasına müsaade edilmeyecek, kanun hükümlerine aykırı hareket edenler takip ve tespit edilerek adli, idari tahkikat yapılması sağlanacaktır.
3- Muafiyet kapsamındaki işyerlerinde yapılacak bayram alıverişlerinde sosyal mesafe kuralına uyulması ve maske takılmasının gerekliliği yönünde ekiplerce vatandaşlarımız uyarılacak olumsuzluk yaşanmasına izin verilmeyecektir.

 ALTYAPI

1- Belediye Başkanlıkları, yangın, kanalizasyon ve su arızalarına karşı mevcut planlarını gözden geçirecek, olası durumlara karşı hazırlıklı olacaklardır. Halkın istek ve şikâyetlerini bildirecekleri telefon numaraları yazılı ve görsel medya aracılığı ile vatandaşlarımıza duyurulacaktır.
2- Herhangi bir elektrik kesintisi yaşanmaması için AYDEM tarafından gerekli tüm tedbirler alınarak, olası arızalara anında müdahale edilebilmesi için bağlı birimlerindeki personel sayısının takviye edilmesi sağlanacaktır.
3- Haberleşmenin sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi için TÜRK TELEKOM tarafından gerekli tüm tedbirler alınacaktır.
4- ASKİ Genel Müdürlüğü içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerinin aksamaması ve muhtemel arızalara müdahale için yeterli sayıda ekip görevlendirecektir.

 SAĞLIK

1- İl Sağlık Müdürlüğü acil servis hizmetlerine önem vermek suretiyle, nöbet hizmetlerinin aksamaması için gerekli tedbirleri alacaktır. Hastane ve diğer sağlık birimlerinde hizmetlerin kesintisiz yürütülmesi için personel planlaması yapılacaktır.
2- 112 Acil Servislerine personel takviyesi yapılarak kesintisiz hizmet sağlanacaktır.

DENETİM

1- İlimizde faaliyet gösteren, pastahane, fırın gibi gıda maddeleri üreten işyerleri ile gıda maddeleri satışı yapılan marketler İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü ve Belediye zabıta ekiplerince etkin bir şekilde denetlenecektir.
İlçe Kaymakamlıkları da belirtilen hususlarla ilgili olarak benzer tedbirleri alacak ve uygulayacaklardır.

Ayrıca vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı süresince aşağıdaki telefon numaralarından kesintisiz hizmet almalarının sağlanması amacıyla gerekli tedbirler alınacaktır.

Güvenlik, Asayiş, Sağlık, Yangın gibi konularda 112 Acil Çağrı Merkezi
Aydın Büyükşehir Belediyesi 444 40 09
Gaz Arıza 187
Su Arıza 185
Elektrik Arıza 186
Sahil Güvenlik 158
Alo Vefa Hattı 444 69 81

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

    AYDIN VALİLİĞİ
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Tüm Hakları Saklıdır. gunaydinaydin.com - Copyright © 2017-2021