SON DAKİKA

Günaydın Aydın Haber

PAZAR YERİ PROJESİ RAFA MI KALKTI?

MZ8sA.jpg
PAZAR YERİ PROJESİ RAFA MI KALKTI?
13 Ocak 2021 - 15:44

Bozdoğan Belediyesinin Kapalı Pazar Yeri yenileme projesi rafa mı kaldırıldı

Bozdoğan Belediyesi 15 Aralık 2020 tarihinde hizmete açmayı planladığı kapalı pazar yerini bitiremeyince kaderine terk edildi.

Bozdoğan’ın meşhur Salı pazarının kurulduğu Pazar yerinde deforme olan çatı ve demirler geçtiğimiz yıl sökülerek yeni bir Pazar yeri yapılacağı belirtilmişti. Bozdoğan Belediyesi Söküm çalışmalarının ardından Kamu ihale yasasına göre ihaleye çıktı. Eylül ayında sonuçlanan ihaleye göre 945.000 TL’ye mal olacak Kapalı Pazar Yerinin 15 Aralık 2020 tarihinde hizmete açılması öngörülüyordu. Ancak 15 Aralık’ta bitmesi gereken projede bir arpa boyu yol alınmaması esnafı çileden çıkarmış durumda.

Kaderine terk edilen ve virane bir görünümde olan Pazar yerindeki esnaflar “Burada eski de olsa Pazar yerimiz vardı. Yenilenmesi güzel olacak ancak kaç aydır müşteriyi bırakın biz kendimiz dükkanlara girmekte zorlanıyoruz. Çalışma olmadığı için virane bir görünüm devam ediyor, haliyle müşteri de gelmiyor. Zaten pandemiden dolayı esnaf bitmiş durumda 3 müşteri gelecekti o da gelmiyor” ifadelerini kullandılar.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. gunaydinaydin.com - Copyright © 2017-2021