Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

ÖZMEN; ‘DELİNİN BİRİ ASMIŞ’

ÖZMEN; ‘DELİNİN BİRİ ASMIŞ’
18 Mart 2019 - 13:18

Bozdoğan ilçesine bağlı Haydare Mahallesi’nde dün kimliği belirlenemeyen bir vatandaşın cami minaresine AK Parti bayrağını asması tepkilere neden olmuştu. 

Camiye asılan AK Parti bayrağının sosyal medya hesaplarından paylaşılarak tepki gösterilmesi üzerine AK Parti Bozdoğan İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri, AK Parti bayrağını minareden indirerek yerine Türk bayrağı astı. Konuyla ilgili açıklama yapan CHPli Bozdoğan Belediye Başkan Adayı Apaydın ise, dini mabetlerin seçime alet edilmesini doğru bulmadıklarını söyledi.

“AK PARTİ İLE ALAKASI YOKTUR”
CHPli Bozdoğan Belediye Başkan Adayı Tümer Apaydın’ın, seçimi kazanma hırsıyla dinin siyasete alet edildiğini iddia ettiği minareye AK Parti bayrağı asılmasıyla ilgili açıklama yapan AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, “AK Parti ile alakası yoktur. Delinin biri gece yarısı minareye bayrak asmış. Birileri de gün ağarınca resim çekmiş. Partimize karşı bir algı yürütülmeye çalışılmaktadır. Bozdoğan İlçe Başkanımız konuya açıklık getirmiştir. AK Parti bayrağının yerine de bugün Bozdoğan teşkilatımızca Türk bayrağı asılmıştır” dedi.

“TASVİP ETMİYORUZ”

AK Parti Bozdoğan İlçe Başkanı Kemal Bozoğlu ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemiz Haydere Mahallesi’nde Eski Cami minaresine asılan parti bayrağı ilçe teşkilatlarımızın bilgisi dahilinde olmayıp, gece yarısından sonra bir vatandaşın bireysel olarak yaptığı bir davranıştır. Durumu farkedince müdahale edilmiş olup, ortak değerlerimiz olan camilerimiz ve kışlalarımız, siyasetin bulunmaması gereken alanlardır. Bizler de hemen gerekli uyarıları yaptık. Durumu kesinlikle tasvip etmediğimizi bildiririz” diye konuştu.  Kaynak (Aydin Hedef Gazetesi)

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.