Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

ÖLÜ YUNUS KARAYA VURDU

ÖLÜ YUNUS KARAYA VURDU
27 Temmuz 2020 - 9:57


Aydın’ın Pamucak sahiline yunus ölüsü vurdu. Yapılan incelemelerde yunusun Afalina cinsi olduğu tespit edilirken, yunusun kuyruğunun koptuğu ve vücudunda oluşan fiziksel bozulmalar nedeniyle üzerine kireç dökülerek gömüleceği belirtildi.

Kuşadası – Selçuk ilçe sınırındaki Pamucak sahilinde denize giren vatandaşlar, beklemedikleri bir şeyle karşılaştı. Su üzerinde bir yunusun olduğunu görenler, hemen ekiplere haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen Kuşadası Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) ekipleri sahile vuran yunusun öldüğünü tespit etti.

Uzun süre denizde kaldığı için yunusun bedeninde fiziksel ve kimyasal bozulmaların olduğunu, kuyruğunun koptuğunu söyleyen Kuşadası EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, yunusun ölüm nedenini tespit edemediklerini belirterek, “Selçuk Belediyesi’ne; halk sağlığını etkilememesi için Yunusun sahilden alınıp, üzeri kireç dökülerek gömülmesi konusunda bilgi verdik. Pamucak Jandarma ekibine de belediye gelinceye kadar meraklı vatandaşların yanına yaklaşmamalarını söyledik” diye konuştu. 

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.