Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

Öğrencilerden, ‘Mektup Kardeşliği’ Projesi

Öğrencilerden, ‘Mektup Kardeşliği’ Projesi
15 Ocak 2019 - 23:59

Aydın ile Mardin arasında Mektup Kardeşliği

Bozdoğan Altıntaş Şehit Ercan Menderes İlkokulu 4.Sınıf Öğrencileri, Sınıf Öğretmeni Songül BİÇER rehberliğinde Mardin ili Savur ilçesi Yenilmez İlkokulu 4.Sınıf Öğrencileri arasında başlatılan “Mektup Kardeşliği” projesi; öğrencileri, velileri ve öğretmenleri buluşturdu.

Bozdoğan Altıntaş Şehit Ercan Menderes İlkokulu 4.Sınıf öğrencilerinin hiç tanışmadıkları  Mardin/Savur Yenilmez İlkokulu 4.Sınıf öğrencilerine gönderdiği mektuplarla başlayan arkadaşlık gelen cevaplarla devam etti. Mektup yoluyla birbirlerini tanımaya ve kendilerini ifade etmeye çalışan öğrenciler birbirleriyle ve farklı kültürler arasında bağ oluşturdu.

Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü İbrahim ÖLKER, Öğrencilerin duygu ve düşüncelerini yazılı ve sözlü anlatabilme kapasitesine sahip bireyler olarak yetiştirerek yeteneklerini yükseltmek olduğu ve aynı zamanda “Mektup kardeşliği” projesiyle küçük yaştaki öğrenciler arasında yeni dostluklar kurulduğunu, çocuklarının farklı yerlerden yeni arkadaşlar edinmesinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.