Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

NTO’DAN ÖZCAN’A “HAYIRLI OLSUN “ZİYARETİ

NTO’DAN ÖZCAN’A “HAYIRLI OLSUN “ZİYARETİ
22 Nisan 2019 - 13:50

Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ile Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler başkanlığındaki Yönetim Kurulu, Oda Meclisi ve Komite üyelerinden oluşan heyet, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı makamında ziyaret ederek “Hayırlı Olsun” dileklerini iletti.

Başkan ÖZCAN; “Sorunlar ancak Nazilli’nin il olması ile çözüme kavuşabilir”
Başkan Özcan, İş dünyasına öncülük eden bölgemizin en güçlü Meslek Örgütü olarak gördüğü Nazilli Ticaret Odası ‘nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca Nazilli ve çevresinin kalkınması için var gücüyle çalışacağını belirterek kavga eden değil, sorunların çözümü için her platformda uzlaşıyla hareket eden bir anlayış içinde olacağını belirtti. Nazilli’nin sorunlarının çözümünde hiçbir kurumun tek başına başarıya ulaşamayacağını, Nazilli’deki tüm kurumların birlikte güç birliği içinde hareket etmesi gerektiğini, geçmişte eksikliğini hissettiği konulardan birisinin de bu olduğunu söyledi. Bundan böyle Nazilli’yi ilgilendiren tüm makro projelerde fikir birliği içinde hareket etmek gerektiğini söyledi. Şu anda aciliyeti olan en önemli konularının Belediyenin ödenmeyi bekleyen resmi yükümlülükleri ve borçları olduğunu ifade eden ÖZCAN, öncelikle Nazilli Belediyesinin ödenmesi gereken borçları için çalışmalara başladıklarını dile getirdi. Ancak bunları bahane etmemeye gayret göstereceklerini söyleyerek imkanlarımız dahilinde Nazillinin kalkınması, işsizliğin azaltılması adına gerçekçi projeler yapmaya çalışacaklarını söyledi.
Aydın İli için gelen tüm bütçenin Efeler İlçesi ağırlıklı kullanıldığını, Nazilli ve çevresinin çok küçük bir pay aldığını, buna karşın vergi payının çok büyük olduğunu söyleyen ÖZCAN, Nazilli’nin İl olmaması için hiçbir sebep yok. Konuştuğumuz sorunların büyük kısmı Nazilli’nin ancak İl olması ile çözülecek sorunlardır. Nazilli ve çevredeki ilçelerin her platformda kenarda bırakılmasının önüne geçmek ve kalkınmasını sağlamak için bunu başarmak zorundayız. Nazilli’nin İl olması için tüm altyapı ve fiziki varlıklarını yeterli gördüğünü ifade etti.

Başkan ARSLAN; Sanayi ve Ticaret Alanlarına ihtiyacımız var.
Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan: “Üretmeden kalkınma olmayacağı için Nazilli bölgesinde öncelikle yeni sanayi alanlarının açılması gerekmektedir. Organize Sanayi ve Küçük Sanayi alanlarının genişlemesi için bazı engellerle karşılaşılmaktadır. Bu engelleri kaldırmak için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Özellikle Küçük Sanayi Bölgesinin genişleme alanlarının, Organize Sanayi Bölgesinin genişleme alanlarına dahil edilmesi çabaları sanayi sitesinin büyümesini imkansız hale getirmektedir. Sanayi Sitesiyle ilgili işyeri taleplerini karşılayamaz durumdayız. Gerek OSB ve gerekse Sanayi Sitesi farklı ölçekteki işletmelere hitap eden, kuruluş amaçları farklı olan tüzel kişilerdir. Bunların kendi mecralarında büyümelerine ve birbirlerini desteklemelerine izin verilmelidir. Bu konudaki istimlak çalışmalarının başlaması gerekiyor. Bir diğer konu; Nazilli’nin Aydın’da temsil sorununun devam etmesidir. Aydında bölgenin geleceği ile ilgili yapılan toplantıların çok azında yer almaktayız. Özellikle Ticaret Odalarının da görüşünün alınması gereken toplantılara sadece İl merkezindeki Odalar davet edildiğinden bölgenin tamamının sorunları ve çözüm önerileri kararlara yansımamaktadır. Yansıyan kararların da doğal olarak merkez ağırlıklı olduğunu görüyoruz. Halbuki Karacasu’daki işletmeyle merkez Efeler ilçesindeki işletmenin sorunları ve beklentileri farklıdır. İl’deki üst karar alıcılarının toplantı ve komisyonlarında yer almadığımızdan sorunların aktarılmasında sıkıntı yaşanmaktadır. Örnek vermek gerekirse; Güney Ege Kalkınma Ajansının bütçesine katkı veriyoruz, gelirimizi paylaşıyoruz ama karar mekanizmasında yokuz.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.