USD32,97
EURO35,33
CNY4,54
GBP41,86
EURO/USD1,07
BIST10.730,32
Petrol84,76
GR. ALTIN2.465,87
BTC2.019.458,55

NTO ‘dan basın açıklaması geldi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nazilli Ticaret Odasından kuruluşuyla ilgili bir basın açıklaması geldi Ticaret odalarının görev şekli ve kanuna tabi olduğu nitelik ve sorumluluklar belirtildi konuşmasını devam eden aslan Ticaret odasının çalışma şeklini anlattı.

 

Nazilli Ticaret Odası 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanununa tabi kamu kurumu niteliğinde, sorumluluk alanı Nazilli merkez ve çevre altı ilçe olarak belirlenen bir meslek kuruluşudur.  

Nazilli Ticaret Odası aynı zamanda 2012 yılından beri TOBB-Akreditasyon Sistemi Belgesine sahiptir ve bu sistem dahilinde AB normlarına göre hizmet vermektedir.

1924 yılında kurulan ve bölgenin ilk meslek kuruluşlarından biri olan Nazilli Ticaret Odası tabi olduğu 5174 sayılı kanunun emrettiği hükümler dahilinde faaliyet göstermekte, Akreditasyon Sistemi gereği olarak da üye odaklı proje ve faaliyetler yürütmektedir.

Odanın kanuni temsilcisi Yönetim Kurulu Başkanıdır. Dolayısıyla Yönetim Kurulu Başkanı tarafından deklare edilen, açıklanan veya yazılı olarak sunulan bilgilendirmeler Oda’nın yazılı ve planlı faaliyetlerini ifade etmektedir. Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN tarafından Ticaret Odasıyla ilgili olarak bu güne kadar açıklanan proje ve faaliyetler, Odanın yetkili kurulları tarafından onaylanan, resmi kayıtları bulunan, NTO stratejik planına göre yürütülen çalışmalardır.

“Nazilli Ticaret Odası Uzun Yaşam Projesi” konunun uzmanları tarafından  eko-turizm kapsamında örnek bir yatırım projesi olarak değerlendirilmektedir. Proje çalışmalarına 2015 yılında başlanmıştır. Daha önce örneği bulunmayan bu proje henüz yeri dahi belirlenmeden, gerçekleşmesi için çaba gösterilecek stratejik bir amaç olarak ortaya çıkmıştır. Ancak 2016 yılından itibaren dünyada ve ülkemizde yaşanan olumsuzluklar diğer tüm faaliyetler gibi Uzun Yaşam çalışmalarında da aksamalara ve gecikmelere yol açmıştır.  

2023 yılında Nazilli Uzun Yaşam Projesinin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı çalışmaları tamamlanmıştır. İmar uygulaması ve parselasyon çalışmaları devam etmektedir. Bu çalışmalar esnasında 14 ayrı bakanlıktan görüş ve onay alınmış, komisyonların saha tetkiklerinin yapılması sağlanmıştır. Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından nihai olarak 14.12.2023 tarih ve 456 sayılı karar ile imar planı onaylanmış, şu anda askı süreci devam etmektedir.  

 

Herkesin malumu olduğu üzere imar ve izin çalışmaları belirli bir prosedür içinde yürümek durumunda olan çalışmalardır.  

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
NTO ‘dan basın açıklaması geldi…

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Günaydın Aydın ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!