SON DAKİKA

Günaydın Aydın Haber

NEFES KREDİSİ HAYATA GEÇİRİLDİ

MZ8sA.jpg
NEFES KREDİSİ HAYATA GEÇİRİLDİ
28 Nisan 2020 - 0:11

Nazilli Ticaret Odası Üyeleri 10 Milyon TL hacmindeki Kredi imkanından yararlanacaklar

TOBB ve Nazilli Ticaret Odası kaynaklarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan Nefes Kredisine tüm Denizbank şubeleri aracılık edecek ve Kredi Garanti Fonu (KGF) kredilere kefil olacak. TOBB Nefes Kredisinde
üst limit 50 bin ila 100 bin TL arasında olurken, 2020 yılı tamamen ödemesiz, yıllık %7,5 faiz ile 2021’de aylık eşit 12 taksitle yapılacak.

Ticaret Odası üyelerine şu anda sadece Denizbank A.Ş ile yapılan anlaşma kapsamında tahsis edilecek kredi için önümüzdeki günlerde resmi bankalarında katılması bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN; “2019 yılında başlayan ekonomik durgunluk ve akabinde Kovid-19 ile başlayan işyerlerinin kapanması sürecinde sistematik olarak üyelerimizin finans ihtiyaçlarını Odalar ve Borsalar Birliğine ilettik. Yaptığımız başvuruların sonucunu aldığımıza inanıyorum. Üyelerimizden alınan taleplerin mutlak surette ilgili makamlara iletildiğini özellikle belirtmek istiyorum. Yakın zamanda eşi benzeri görülmeyen salgın hastalık nedeniyle sadece ülkemiz değil tüm Dünya ekonomik olarak krize girmiştir. Böyle bir dönemde üyelerimize sağlanan bu imkanın oldukça önemli olduğuna inanıyorum. Mali kaynaklarımızın önemli bir kısmını bu kredi için tahsis edeceğiz. Üyelerimizin menfaati için yapacağımız kaynak aktarımının üyelerimizi rahatlatacağına inanıyorum. Cirosu 25 milyon TL’nin altında olan işletmelerimiz Odadan alacakları üyelik belgesi ile Denizbank şubelerine başvurabilecekler. Üyelerimiz dilerlerse Oda kayıt belgelerini Nazilli Ticaret Odasının sisteminden e-belge olarak da alabileceklerdir” dedi

Nefes Kredisinin % 80’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak. Ticaret Odasına kayıtlı cirosu 25 milyon TL’nin altında olan işletmeler, oda faaliyet belgesi alarak Denizbank şubeleri üzerinden krediye başvurabilecek.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. gunaydinaydin.com - Copyright © 2017-2021