Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Nazillili Berber ve Kuaförler İftarda Buluştu

Nazilli Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri, çalışanları ve eşleri geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi.

Nazillili Berber ve Kuaförler İftarda Buluştu
13 Mayıs 2019 - 21:15

Nazilli Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri, çalışanları ve eşleri geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi.

52 yıl önce kurulan oda, iftar geleneğini 2014 yılında aynı yıl başkan seçilen Olcay Akyıldız döneminde başlatılmıştı. Bu yıl beşincisi düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde davetlilerin yanı sıra oda üyesi berberler ve kuaförler, kalfalar, çıraklar ve aileleri de hazır bulundu. Nazilli Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın Ahmet Şensan Kültür Merkezinde düzenlediği, iftar yemeğine Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan, AYESOB Genel Sekreteri Mustafa Çağlayan, Nazilli Vergi Dairesi Müdürü Adem Torun, oda başkanları ile kuaför ve berberlerin kalfaları, çırakları ve aileleri katıldı.

2014 oda seçimlerinde başkanlık görevini devralan ve o yıldan bu yana da iftar yemeklerini geleneksel hale getirerek beşincisini düzenlediklerini ifade eden Nazilli Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Olcay Akyıldız, iftar yemeğine katılan tüm oda başkanları ve misafirlere teşekkür ederek Mübarek Ramazan aylarını kutladı. Birlik ve dayanışmanın her şeyden önemli olduğunu söyleyen Oda Başkanı Olcay Akyıldız, “Geleneksel olarak yapmış olduğumuz iftar yemeğinin gerçekten birlik ve beraberlik adına çok gül bir şey. Özellikle katılımından dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah Ramazan ayımız hayırlı, uğurlu ve bereketli geçer. Gelen bütün misafirlerimizin ayaklarına sağlık diyor ve herkese hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan, yaptığı konuşmada Ramazan ayını ve anneler gününü kutladı. Konuşmasının devamında İftar yemeğinin geleneksel halde 5. yılına ulaştığını ifade ederek, “Öncelikle Oda Başkanımız Olcay Akyıldız’ı tebrik ediyorum. Ekonomik bir krizin içindeyiz. Biz Aydın’da 82 odayız. Aydın’da bütün başkanlar ekonomik kriz nedeniyle iftar yemeği veremezken Nazilli’deki odamız yine bir ilki başararak yemeği düzenlemeyi başardı. Kendisini bir kez daha tebrik ediyorum. Ramazanlar, birlik, beraberlik, dostluğu sağlamalarından dolayı çok önemi. İnşallah Allah biz bayrama da kavuşturur. Tekrardan yemeğin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. – AYDIN

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.