Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Nazilli’de gazeteciler günlerini kutladı

Nazilli’de gazeteciler günlerini kutladı
10 Ocak 2019 - 21:16

Nazilli’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, çeşitli etkinliklerle kutlandı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinlikleri kapsamında ilk olarak Nazilli İstasyon Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen tarafından çelenk sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından buradaki tören sona erdi. Etkinlikler daha sonra Nazilli Belediyesine ait Hangar Kafe’de, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’nin gazeteciler onuruna verdiği kahvaltıyla devam etti. Kahvaltının ardından hayatını kaybeden gazeteciler mezarları başında anılarak dualar okundu. 
 “GAZETECİLERİN DEMOKRATİKLEŞME SÜRECİNE KATKILARI KÜÇÜMSENEMEZ”
  Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen, kahvaltı programında yaptığı konuşmada, “Yapılan hizmetlerin halka yansıtılması ve sorunların çözülmesi noktasında hayati önem taşıyan ve çok önemli bir kamu hizmeti veren basın mensuplarımızın sosyal ve özlük haklarının genişletilmesi, çağın gerekliliklerine uygun bir şekilde yapılmasını umut ediyoruz. Çeşitli imkansızlıklara rağmen başarıyla ayakta durarak büyük bir özveriyle yerine getirdikleri kamu hizmeti ve demokratikleşme sürecine katkıları küçümsenemez. Halkımızın doğru bilgilendirilmesi, haber alma hakkının giderilmesi ve kamu hizmetlerinin duyurulması nedeniyle Nazilli ve çevre ilçelerinde görev yapan basın yayın kuruluşlarımıza takdir ve teşekkürlerimi sunuyorum. Çok zor şartlar altında haber peşinde koşan, işlerini ilkeli, sorumlu ve tarafsız gazetecilik anlayışı çerçevesinde yapan, milletin haber alma hakkına en fazla katkıyı sunan arkadaşlarımın gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı. 
  “MAĞDUR OLANLARIN GÜNÜDÜR”
  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü bu mesleği icra etmek için yeri gelip ezilenlerin, yeri gelip mağdur olanların günüdür” diyen Özmen, şunları kaydetti: “Bugün, devletinin ve milletinin sesini duyurmak için bu mesleği icra eden, mesleklerini çıkarlarının önüne koyan, gecesini gündüzüne katan, ekonomik zorluklarla mücadele eden gazeteci meslektaşlarımıza adanan bir gündür. 10 Ocak masa başında rant gazeteciliği yapanların değil, seçim zamanı ortaya çıkan gazetecilerin değil, sadece çalışan gazetecilerin günüdür.” 
  Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde yapılan etkinliklere, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Koçak, İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Hakdan Öztürk, İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Sunay Güler, CHP İlçe Başkanı Ali Deveci, MHP İlçe Başkanı Cüneyt Korkmaz, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, Saadet Partisi İlçe Başkanı Musa Muça, partilerin belediye başkan adayları ve basın mensupları katıldı. 

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.