Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

NAZİLLİ ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜDÜ

NAZİLLİ ŞEHİTLER İÇİN YÜRÜDÜ
03 Mart 2020 - 19:57

Nazilli’de binlerce vatandaş, İdlib’de gerçekleştirilen hain hava saldırısı sonucu şehit düşen askerlerimiz için yürüdü.

Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Şehitlerimize Saygı Yürüyüşü’ programı kapsamında binlerce vatandaş İdlib’de gerçekleştirilen hain hava saldırısı sonucu şehit düşen vatan evlatları için yürüdü. Yürüyüşe, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, İYİ Parti İlçe Başkanı Cihat Öztürk, MHP İlçe Başkanı Hasan Eren, sivil toplum kuruluşları ve binlerce vatandaş katıldı. İstasyon Meydanı’ndan başlayan ve Belediye Meydanı’nda sona eren yürüyüş sonrasında binlerce kişi şehirlerimiz için saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu.

ERİM’DEN BİRLİK MESAJI
Gerçekleştirilen yürüyüş sonrası konuşan AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, “Anlaşmalarımız olmasına rağmen İdlib’de bir saldırı gerçekleşti ve 36 askerimizi şehit verdik. Nazilli’de 36 Mehmetçiğimiz için bir saygı yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşü yapan ve bizi davet eden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece bu zorlu süreçleri atlatabileceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“SİYASİ FARKLILIĞI KENARA BIRAKTIK”
Regaip Kandili’nin kutlandığı gece 36 şehit haberi almanın büyük bir acıya sebep olduğunu belirten İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, “Başta şehit ailelerimiz olmak üzere tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Bu tür acılı günlerimizde siyasi farklılıklarımızı bir kenara bırakarak 82 milyon aynı duygu ve düşüne içerisinde oluyoruz. Bugün Nazilli’de bunu gösterdik. Katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“MEHMETÇİĞİN TIRNAĞINA TAŞ DEĞMESİN”
Tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle andıklarını söyleyen CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Siyasi partilerimiz ve binlerce vatandaşımızın katılımıyla duygularımızı dile getiren bir yürüyüş gerçekleştirdik. Biz CHP olarak ‘Allah Mehmetçiğimizin tırnağına taş değdirmesin’ diyoruz. Ne Libya ne İblid ne de Suriye, Mehmetçiğimizin tek bir tırnağından daha kıymetli değil” şeklinde konuştu.

“DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”
Memleketimizin zor günler geçirdiğini ve bu günlerin hep birlikte aşılacağını söyleyen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Bu millet 1 günde 90 bin askerini şehit vermiş bir millettir. O zor günleri de birlik ve beraberlik içerisinde aşmıştır. Biz bugün de yarın da devletimizin yanındayız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Şehitlerimizin ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.