Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

MİLLET İTTİFAKI AYDINDA BULUŞTU

MİLLET İTTİFAKI AYDINDA BULUŞTU
07 Mart 2019 - 20:25

CHP ve İYİ Parti’nin Aydın’da düzenlediği ortak mitingde Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener konuşma yaptı.

CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı Özlem Çerçioğlu için iki parti Aydın’da ortak miting düzenledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener mitingde konuşma yaptılar.

ÇERÇİOĞLU “BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve başkan adayı Özlem Çerçioğlu mitingte seçmenlerine seslendi.

Çerçioğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle;

Efeler diyarı Aydın’da sizi ağırlamaktan gurur duyuyoruz diyerek sözlerine başlayan Başkan Çerçioğlu “Bu zamana kadar ve bundan sonra verecek olduğunuz destek için sizlere çok teşekkür ediyorum. 1 milyar 850 milyon liralık yatırım yaptık, önümüzdeki süreçte bunun 2 katı yatırım yapacağız. Artık daha güçlüyüz, CHP ve İYİ Parti ile birlikte kol kola Aydın’a yatırım yapmaktan gurur duyuyorum. Biz Aydın’da bütün büyük projelerimizi sizler ile beraber yaptık. Düşüncenizi almadan hiçbir şey yapmadık. Biz Aydın’ı sizinle beraber yönetiyoruz. En büyük desteği çiftçimize, köylümüze, üreticimize verdik. Neden? Üreten bir Aydın olmak için.”diye konuştu.

AKŞENER “BU BİR YEREL SEÇİM”

18 milyon insana, seçmene terörist diyen bir cumhurbaşkanına sözlerini hatırlattığımız için çok kızdı diyen İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener “18 milyona terörist dedi, yüzüne vurunca bozuldu… Bu aziz Türk milletinin evlatları, bizler Cumhur ittifakı’na oy veren herkesi kardeşimiz görürüz. Bana “bu kadın” dedi ya, ben ona “bu adam” demeyeceğim. Sayın Erdoğan’a kulak asmayın, o bir çukur kazıyor, bizi içine düşürmeye çalışıyor. Bu bir yerel seçim. Biz oylanmayacağız, şehrinize kim hizmet ediyorsa ona oy vereceksiniz.

İstanbul, Ankara gidiyor asabiyet ondan… Türkiye’nin her yerinde bu tanzim satışları açılmalı ama içinde mazot olmalı, elektrik, doğal gaz parası olmalı, ilaç, gübre olmalı. Görün bakalım o zaman bizim çiftçi kaça mal ediyor ürününü!Sayın Erdoğan, 500 milyon dolarlık özel uçağını sat, Katarlılardan Tank Palet Fabrikasını geri al, biz millet olarak üstünü tamamlayacağız. O fabrika çalışmaya başlayacak, işçiler üretecek. İlk 3 aylık emekli maaşımı ben bağışlayacağım en önce.Bana “bu kadın” diyor. Bu bir zihniyettir. Dediler ki “başı açık kadın perdesiz eve benzer ya satılıktır ya kiralıktır” Buradan kadınlara sesleniyorum, bütün bu zihniyetin kendine çeki düzen verebilmesi için o kulağı öyle bir çekin ki morarsın.”diye konuştu.
CHP’Lİ BELEDİYELERDE HİÇ KİMSE YATAĞA AÇ GİRMEZ
Sizler Türkiye’ye bir kadın büyükşehir başkanı seçerek önemli bir mesaj verdiniz diyen CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “İYİ Parti’nin sayın Genel başkanını siz de ben de dikkatle dinledim. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları biliyoruz. Birlikte mücadele edeceğiz. Kimseyi ötekileştirmeden hizmet etmek istiyoruz. Sandıkta gereken dersi vereceğiz. Kavga etmeyeceğiz. Öncelikle AKP ve MHP’li kardeşlerime seslenmek isterim. Şu soruyu vicdanınıza sorun 17 yıldır tek başına memleketi yönetiyor. İstedikleri kanunu, kararnameyi çıkardılar. İstediklerini bakan, vali, rektör yaptılar. İstediği Saray’da oturdu. Ne derse her şey var. Bunları AKP’li ve MHP’li kardeşlerimin oyuyla yaptı. 17 yılın sonunda milleti soğan kuyruğuna mahkum etti. Bunu düşünün.

Bir de adına varlık kuyruğu diyor. O varlık kuyruğu olsa sen millete bırakır mısın? Önce sen girersin, senin yakınların girer o kuyruğa. Kürkten alınan vergiyi sıfırladılar. Gözünüz aydın artık bu mitingden sonra hanımınıza gidip kürk alabilirsiniz. Sen sevgili vatandaşım otobüse binerken su içerken sakız alırken kefen bezi alırken elektriği doğal gazı yakarken vergi veriyorsun onlar kürkten vergiyi kaldırıyorlar sandığa gideceksin ve bunun hesabını soracaksın.”diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.