Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

MESLEK YÜKSEK OKULU

MESLEK YÜKSEK OKULU
21 Ocak 2019 - 12:11

Bozdoğan Meslek Yüksek Okulu kan kaybetmeye ve küçülmeye devam ediyor. Her yıl azalan öğrencisi ve açılamayan (hatta kapanan ) bölümleri ile sevenlerini üzüyor.

Bunun başlıca nedenlerinden birinin ADÜ rektörü olduğunu düşünüyorum. Çünkü okul ile ilgili birçok çabanın rektörlükten döndüğü yönünde duyumlarım bulunmakta. (Bozdoğan’ın cezalandırılması mı söz konusu acaba)

Şimdi bu güzel okulumuz için bir fırsat doğdu. Cumhurbaşkanı tarafından atanan beş Üniversite rektörü içinde Aydın ADÜ’ye atanan Prof Dr. Osman Selçuk Aldemir 2010-2014 tarihleri arasında Bozdoğan MYO bünyesinde bölüm başkanlığı yapmış bir isim. Okulu, sorunlarını ve Bozdoğan’ı çok iyi biliyor.

Sn.Osman Selçuk Aldemir ile tanışmadım. Nasıl biridir bilmiyorum ve araştırmadım da ama eminim emek verdiği Okula ve bir süre bulunduğu ilçeye katkı yapmak isteyecektir.

Bunun için yapılması gereken AKP ilçe yönetimi ile Belediyenin bu işten kim yarar sağlar diye düşünmeden birlikte veya ayrı ayrı çalışma yürütmesidir. AKP ilçe yönetiminin ilçemiz ile ilgili projelerde daha etkin olmasını bekliyoruz. METEM ‘in yeni binasının öncelikle yapılması, Adiye sarayının yapımı, Merkez İlköğretim eski binasının restorasyonu ve hizmete açılması gibi işlerin çözümlenmesini bekliyoruz ama yüksek okulumuzun büyümesine katkı yapmak şu an için hepsinden daha kolay ve masrafsız gibi görünüyor.

Her zaman belirttiğim gibi önümüzde çok güzel ve ciddi iki örnek var. Yenipazar ve Karacasu MYO. Bu iki ilçe meslek yüksek okullarını çok iyi duruma taşıdılar ve ilçelerine önemli bir katkı alıyorlar. Bu iki ilçeye MYO katkısını görebiliyorsanız Bozdoğan’ a aynı katkıyı sağlamak için gerekenleri yapmak durumundasınız.

MYO sadece AKP yada belediyenin çabası ile veya her ikisinin çabası ile büyür ise bundan seçim rantı çıkmayacaktır. Çünkü seçimlere kadar bu konuda somut adımlar atılsa dahi bunun hissedilmesi zaman alacaktır.

Geçmişte tamamlanan büyük projelerimizi hatırlayın. Kemer Barajı, Baraj yolu, Bozdoğan yolu, yatağan yolunun genişletilmesi ve yapımı, arıtma sistemi, Rasim Menteş MYO, Elektrik indirme sahası yapımı vs. Bunları kim yaptırdı yada hangi iktidar yada belediye yaptırdı? Net bir yanıt vermek zor. Birçok katkı ile birçok çaba ile yıllar içinde yapıldı. Katkı yapanlar sağ olsun. Demek istediğim güzel bir iş yapılır ve bu işi yapanlar bazen bilinmez. Bazen bilinir ama bir süre sonra unutulur. Ama Yapılanın güzelliği ve katkısı devam eder. Bizi biz yapan ise iyiliklerdir. İyilik yapın gerekirse denize atın…

Bu nedenle küçük düşünmeden, öncelikli olarak MYO işini yeni rektörden yardım isteyerek mutlaka çözmeliyiz. Sonrasında katkı verenleri teşekkürlerimizi sunarız, buradan da bilgilendirerek onurlandırılmalarını (isterlerse) sağlarız.

Ama küçük hesaplarla lütfen oyalanmayalım, seçim telaşı ve yorgunluğu ile ihmalde etmeyelim ve Bozdoğan Rasim Menteş MYO hak ettiği saygınlığa ve güce yükselsin.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.