SON DAKİKA

Günaydın Aydın Haber

Menteşe Devlet Hastanesi’nin başarılı Başhekimi Uzman Dr. Şadi Ballı

Muğla Hamle Gazetesi yazarı Hüseyin Kocabıyık, Menteşe Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Şadi Ballı’nın başarılarını köşesine taşıdı.

Menteşe Devlet Hastanesi’nin başarılı Başhekimi Uzman Dr. Şadi Ballı
MZ8sA.jpg
Okundu
06 Nisan 2021 - 10:10

Kocabıyık yazısında, Kısa bir  süre önce hastanenin kurucu başhekimi olarak görevine başlayan Ballı’nın başarılı çalışmaları ile hastaneyi nasıl güzelleştirdiğini kaleme aldı.

İşte o dikkat çeken yazı:

Sevgili okurlarım, bugünkü köşe yazımda Menteşe Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Şadi Ballı ile ilgili olacak. Dr. Şadi Ballı, Muğlalıların yakinen tanıdığı Ballı ailesinin bir evladıdır. Muğla yöresinde ailesi sevgi ve saygı ile tanınır. Aynı sevgi ve saygı Menteşe Devlet Hastanesi’nin Başhekimi Uzman Dr. Şadi Ballı içinde geçerlidir.  Kısa bir süre önce hastanenin kurucu başhekimi olarak görevine başlayan sayın Ballı, başarılı çalışmaları ile hastanenin daha güzelleşmesini sağlamasını bildi. Öylede olduğu için çoğu hasta yakınları ve hastalar tarafından kendisine teşekkür edildi.

Sevgili okurlarım, Menteşe Devlet Hastanesi’nin Başhekimi Şadi Ballı, ailesinden almış olduğu terbiyeden mi bilinmez, hastaneye gelen her hasta ve yakınları ile yakinen ilgilendiği söyleniyor. Hele doktorundan, hemşiresine ve diğer personel tarafından da adı devamlı güzellikler ile anılmakta Dr. Şadi Ballı’nın.

Sevgili okurlarım, sayın Ballı, bu güzel çalışmalarının altında personelinin de başarılı çalışmaları olduğunu, doktorların ve hemşirelerin başarılı çalışmalarından son derece memnun olduğunu dile getiriyormuş.

Sevgili okurlarım, Uzman Dr. Şadi Ballı, Menteşe Hastanesi’nde 16 uzman doktor, 10 pratisyen doktor, 260 personeli ile düzenli bir şekilde çalışıp hasta ve hasta yakınlarını memnun etme gayreti içindeymiş. Menteşe Hastanesi’nin Başhekimi Şadi Ballı, yurdun değişik il ve ilçelerinde uzun yıllar hekimlik görevinde bulunmuş ve her gitmiş olduğu yerde başarıdan başarıya koşmuş bir hekim olarak biliniyor. Menteşe Devlet Hastanesi’nde uzman doktorların başarılı ameliyatlar yapması sayın Ballı’yı son derece memnun ediyormuş. Birkaç uzman doktorun daha tayininin beklendiğini dile getiren Dr. Şadi Ballı, “Önümüzdeki günlerde daha tam teşekküllü bir hastane haline geleceğiz. Ama hastanemizi şimdi den Muğlalı hemşerilerimin istediği gibi tam teşekküllü bir Menteşe Devlet Hastanesi haline getirdik” dedi. Dr. Şadi Ballı’nın yine kendisi gibi çalışkan ve saygın bir hanımefendi olan eşi Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı Dr. Gonca Ballı, Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’nde başkan yardımcılığı görevini başarıyla yürttüğü de Sağlık Müdürlüğü tarafından dile getirilmekte.

Sevgili okurlarım, Muğlalılar adına gecesini gündüzünü veren Dr. Şadi Ballı eşi Gonca Ballı hanımefendiye bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik ettiğimizi belirtmek istiyorum.   

OP. DR. ŞADİ BALLI KİMDİR?

Menteşe Devlet Hastanesi Başhekimi

Kişisel Bilgiler;

Doğum Tarihi: 26.12.1984

Doğum Yeri: Menteşe/Muğla

Evli ve 1 Çocuk Babası,

Muğlalı Anne-Babanın Tek Çocuğu

Eğitim;

-Anaokulu: Atatürk İlköğretim Okulu (1989-1991)

-İlkokul: Nazmi-Zehra İyibilir İlkokulu (1991-1996)

-Ortaokul: Muğla-Merkez Ortaokulu (Eski Adı) (1996-1999)

-Lise: Muğla Turgut Reis Lisesi/Süper (Eski Adı) (1999-2003)

Hekimlik Eğitimi;

-Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi (2003-2009)

-İhtisas: Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı-Genel Cerrahi İhtisası (2011-2016)

-Yüksek Lisans: Anadolu Üniversitesi-Sağlık Kurumları Yöneticiliği (2015-2017)

-Yandal: Pamukkale Üniversitesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Yoğun Bakım Bilim Dalı-Yoğun Bakım Yandal İhtisası (4 Ay)(2018)

HEKİMLİK DENEYİMLERİ/GÖREV YAPTIĞI YERLER;

-2009              T.C. Sağlık Bakanlığı Van Şabaniye 9 No’lu Sağlık Ocağı-Pratisyen Hekim

-2011-2016   Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi          

                         Anabilim Dalı-Genel Cerrahi İhtisası

2016-2017     Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi    

                          Anabilim Dalı-Uzman Hekim

2017-2018      T.C. Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı-

                          Uzman Hekim

2018-2020      T.C. Sağlık Bakanlığı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi-

                          Başhekim Yardımcısı+Menteşe Devlet Hastanesi Kurucu Başhekimi

2020                 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milli Piyango Kredi Yurtlar Kurumu Karantina

                          Hastanesi-Koordinatör Başhekimlik (COVID-19 PANDEMİ Nedeniyle Görevlendirme)

2020-Halen     T.C. Sağlık Bakanlığı Menteşe Devlet Hastanesi-Başhekim

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi(şimdiki adı Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi)’ndeki görevinin 3. Ayı itibarı ile bu görevine ek olarak şu an Başhekimi olduğu Menteşe Devlet Hastanesi’nin yaklaşık 16 Ay boyunca (15 Mayıs 2020 tarihindeki açılışa kadar) Kurucu Başhekimlik Görevini üstlendi. 4 Nisan 2020’de Asli Başhekim Yardımcılığına ek Kurucu Başhekimlik görevinin yanısıra yaklaşık 1.5 Ay süren Azerbaycan ve Almanya’dan peşisıra gelen yurttaşlarımız için oluşturulan KYK Karantina Hastanesi’nde Sağlık Savaşı olan Pandemi sürecinde ek 3. Görev olarak Koordinatör Başhekimlik görevini üstlendi. 15 Mayıs 2020 tarihi itibarı ile de biten Koordinatör Başhekimlik göreviyle birlikte Başhekim Yardımcılığı görevinden de ayrılarak Kurucu Başhekimi olduğu Menteşe Devlet Hastanesi’nin ilk Başhekimi olarak göreve başladı ve devam etmekte.

Meslektaş Eş Bilgileri;

Op. Dr. Gonca BALLI (Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı)

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü-Başkan Yardımcısı

Kısaca Özgeçmiş;

Aydın-31.08.1985 Doğumlu

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi-Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası

Çalıştığı Kurumlar;

-İstanbul Beyoğlu Küçükpiyale Sağlık Ocağı-Pratisyen Hekim

– Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı

-Çine Devlet Hastanesi/Uzman Hekim

– T.C. Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı/Uzman Hekim

-Köyceğiz Devlet Hastanesi/Başhekim Yardımcısı

– Muğla İl Sağlık Müdürlüğü-Başkan Yardımcısı (Halen)”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Tüm Hakları Saklıdır. gunaydinaydin.com - Copyright © 2017-2021