Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

MENDERES TAŞTI AKP BAKTI

MENDERES TAŞTI AKP BAKTI
01 Şubat 2019 - 2:12

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin yağışlar nedeni ile taşan Menderes Nehri için “MENDERES TAŞTI AKP BAKTI” yorumunda bulundu.

Son haftalarda yurdumuzda gerçekleşen yağışlar bütün ülkede rahmet, bereket ve bolluk olarak sevinçle karşılanırken, ne yazık ki bu durum güzel şehrimizin halkına felaket olarak yansıdı diyen Mersin “Hükumetin ve DSİ’nin, Menderes Nehrine yıllardır gereken çalışmaları yapmaması ve adeta geliyorum diyen felakete kayıtsız kalmasından dolayı binlerce dekar tarım arazisi su altında kalarak, Aydın çiftçisini yok olma noktasına getirdi” diye konuştu.


Set yaptık, ıslah ettik daha büyük felaketin önüne geçtik şeklinde ifadeler kullanarak halkın tepkisinden kaçmaya çalışıldığını belirten Mersin “Yaptığınız göstermelik setlerin, uyduruk ıslahın sonucunu bütün Aydın gördü. Öyle 2-3 iş makinasını kameralar önünde çalıştırmayla, ovada şov yapmayla bu işin içinden çıkamazsınız. Çiftçiye bir şey yapmak istiyorsanız, Menderes Ovasını afet bölgesi ilan edin ve 17 yıllık ihmalkârlığınızın, milletvekiliyken verdiğiniz boş vaatlerinizin, gerçekleşmeyen yatırımlarınızın halka yaşattığı acıları bir nebze de olsa sarın.

İktidar milletvekillerinin 17 yıldır Menderes’i ıslah edemediğini ifade eden Polat Bora Mersin “Sayın Mustafa Savaş boş vaatleri bırak da şu işe bir el at. Yıllardır Aydın milletvekilisin Aydın’da hükumeti ilgilendiren hangi sorunu çözdün. Bölge hastanesi, adliye sarayı, Menderes, Aydın – Denizli otobanı, havaalanı nerede. Sen verdiğin sözleri yerine getirmedin daha. Halk neden senin sözüne güvensin. Can çekiştirdiğiniz çiftçi, bu son afetten sonra belini bir daha doğrultamayacak durumda. Yükseklerden inip halkın çektiği acıları artık görün. Boş vaatleri bırakın da 17 yıldır çare bulamadığınız şu Menderes’e bir şeyler yapın artık. Faturayı yine çiftçiye mi çıkaracaksınız yoksa 17 yıl sonra bir ilki gerçekleştirerek beceriksizliğinizi telafimi edeceksiniz göreceğiz. Unutmayın ki halkın canına tak etti artık. Haberiniz olsun!

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.