SON DAKİKA

Günaydın Aydın Haber

LG artık akıllı telefon üretmeyecek

LG Electronics, elektrikli araba parçası üretme projesi gibi gelecekteki projeler için mobil iletişim birimini kapatmaya hazırlanıyor.

MZ8sA.jpg
LG artık akıllı telefon üretmeyecek
06 Nisan 2021 - 9:58

Şirket, elektrikli araba, akıllı ev, robotik ve yapay zekâ alanlarına yönelmek için 31 Temmuz itibariyle akıllı telefon üretimini ve satışını durduracak. Telefonlar geçen sene LG’nin satışlarının yüzde 8.2’sini oluştururken, şirket kısa dönemde gelir kaybı beklese de uzun dönemde finansal olarak daha iyi bir durumda olmayı hedefliyor. LG’den yapılan açıklamada, bu sayede araba parçası üretimlerinin güçlendirilebileceği ve altıncı nesil ağ sistemleri ve kameralar gibi yeni teknolojiler geliştirmeye odaklanılacağı vurgulandı.

HİSSELER YÜKSELDİ

Şirketin hisseleri duyuru sonrasında yüzde 4.1 yükselirken iştiraklerinden LG Display’in hissesi de yüzde 6.3 yükseldi. Android işletim sisteminde öncülerden olan LG, Google’ın sahibi Alphabet ile Nexus akıllı telefonlarının üretimi üzerine çalışıyordu. LG Electronics, elektrikli araç parçası üretme işini Kanadalı Magna International ile bir anlaşma imzalayarak yeni bir ortak girişime dönüştürmeyi planladığını belirtmişti. Ortak girişim, Kore ve Çin’deki fabrikalarda elektrikli motorlar, akım dönüştürücüler ve elektrikli sürüş sistemleri üretecek. LG Group, elektrikli araç bataryası üretmek için Endonezya ile de 9.8 milyar dolarlık yatırım mutabakat beyannamesi imzalamıştı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. gunaydinaydin.com - Copyright © 2017-2021