Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Kuşadası’nda fayton yasaklandı

Kuşadası’nda fayton yasaklandı
16 Mayıs 2019 - 22:44

Kuşadası’nda faytonculuk faaliyetleri yasaklandı. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel Kuşadalıların bir isteğine daha kayıtsız kalmayarak şehir içinde kullanılan 5 adet faytonun faaliyetine son verdi. 

Geçtiğimiz hafta hayvanseverlere verdiği sözü tutup hayvan ambulansı olan “Haybulans” hizmetini hayata geçiren Başkan Ömer Günel, “Bu şehirde yaşayan tüm canlılara bahar gelecek demiştik. İki gün önce hizmete aldığımız haybulans ile sokak hayvanlarımıza acil durumlarda müdahale etme yetisine kavuştuk. Bugün ise bir diğer hayvan haklarını koruyan kararına daha imza atarak Kuşadası’nda fayton faaliyetlerini sonlandırdık” dedi. 

10 bin üzerinde retwitt ve yaklaşık 80 bin beğeni ile hayvanseverlerden yoğun teşekkür mesajları alan Ömer Günel; “Hayvanlara yapılan zulüme sessiz kalmayacağımı, her bir hemşehrimin hakkını nasıl koruyor ve kolluyorsam hayvanlarımızın da haklarına ve canlarına sahip çıkacağımı açıklamıştım. Seçim sürecinde faytonlar konusunu gerek hayvanseverler gerekse fayton sahipleri ile pek çok kez konuştuk. Yüzyıllardır insanların en sadık dostları ve yardımcıları olan atlarımızın şehir içinde, asfalt üstünde yaşamalarının ve çalışmalarının doğalarına aykırı olduğunu, hijyen açısından sağlıksız olduğunu değerlendirdik.” diyerek böyle bir karara imza atmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. 

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.