USD31,57
EURO34,31
CNY4,39
GBP40,08
EURO/USD1,09
BIST8.907,65
Petrol82,67
GR. ALTIN2.145,47
BTC2.160.537,90

KİTAP KAFELER’DEN 1. EFELER KİTAP GÜNLERİ’NE…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KİTAP KAFELER’DEN 1. EFELER KİTAP GÜNLERİ’NE

DEV FUAR SONA ERDİ

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, kentteki okuma-yazma alışkanlığını artırmak için hayata geçirdiği Kitap Kafe projesi evrildi, büyüdü Efeler’in ilk kitap fuarına dönüştü. Kentin kültürel mirasına katkıda bulunmak için düzenlenen 1.Efeler Kitap Günleri,10 gün boyunca Pınarbaşı Mesire Alanı’nda festival havasında sürdü. Efelerin edebiyat şölenine binlerce ziyaretçi katıldı.
Efeler’i ‘Marka Kent’ yapmak için temel belediyecilik hizmetlerinde rekorlar kıran Başkan Atay,  kurdelesini kestiği çok sayıda sosyal proje ile vatandaşlardan takdir toplamaya ve düzenlediği kültür-sanat etkinlikleriyle de şehrin ruhuna dokunmayı sürdürüyor. Ülke genelinden 90 yayınevinin stant kurduğu 1. Efeler Kitap Günleri’nde birbirinden değerli isimler Efelerli kitapseverlerle buluştu.
Açılış konuğu olarak fuara katılan usta yazarlar Ahmet Ümit ve Ayşe Kulin’in yanı sıra; Türk şiirinin yaşayan efsanelerinden Ataol Behramoğlu, Ahmet Telli, Haydar Ergülen, Eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş, Gazeteci-yazarlar Mustafa Balbay, Sunay Akın, Barış Terkoğlu, Metin Uca, Saygı Öztürk, Sedef Kabaş, Kürşat Başar, Mine Kırıkkanat ile farklı alanlarda eserler kaleme alan Cihat Yaycı, Nasuh Mahruki, Suat Suna ve Ceyhun İrgil’in aralarında yer aldığı 100 yazar, edebiyat tutkunlarıyla buluştu. Çeşitli konularda gerçekleştirilen söyleşilerle