Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Kemer Barajı’nda kaybolan balıkçıyı arama çalışmaları devam ediyor

Kemer Barajı’nda kaybolan balıkçıyı arama çalışmaları devam ediyor
29 Şubat 2020 - 11:50

Bozdoğan’da, teknesiyle açıldığı Kemer Barajı’nda kaybolan balıkçı Önder Gülhan’ı (45) arama çalışmaları 14’üncü günde de devam ediyor.

Bozdoğan’da balıkçılık yapan Önder Gülhan, 16 Şubat’ta iki arkadaşıyla Kemer Barajı’nda tekne turu yaptı. Gün boyu baraj gölünde gezdirdiği arkadaşlarını saat 16.30 sıralarında kıyıya bırakan Gülhan, ardından karşı kıyıdaki Kemer Mahallesi’ndeki evine dönmek üzere ayrıldı. Ancak, bekar olan Gülhan akşam evine dönmedi. Gülhan’ın teknesi, balık avı için gece baraj gölüne açılan bir grup balıkçı tarafından kıyıdan 2 kilometre açıktaki bir balık çiftliğinin kafeslerine takılmış halde bulundu. Teknede kimsenin olmadığını gören balıkçılar, durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine bölgeye jandarma, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri ile dalgıçlar geldi. Suya düştüğü sanılan Gülhan için barajda arama-kurtarma çalışması başlatıldı. Ancak, 14 gündür yapılan çalışmalardan henüz sonuç alınamadı.

Önder Gülhan’ın bulunması için arama-kurtarma çalışmaları 14’inci günde de yoğun bir şekilde sürüyor. Önder Gülhan’ın yakınlarının baraj göleti çevresindeki bekleyişleri sürüyor.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.