Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

KAYBOLAN RUH

KAYBOLAN RUH
28 Ocak 2019 - 11:34

İnsanoğluna neler oluyor? Nedir bu mevkii makam hırsı. Yerel seçim değil de sanki tehdit seçimi gibi bir seçim.

Eskiden haberlerde doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kırsallarında muhtarlık seçimleri ile ilgili cinayet haberleri duyardık. Bu yerel seçimde ilçemizin bazı mahallelerinde muhtarlık yarışı çok gergin. Kamplaşmalar başlamış. Kahvehaneler ayrılmış.Taraflar birbirlerinin cemiyetlerine bile gitmez olmuş.Ne yazık ki bu ayrıştırmayı yapanların büyük bir bölümü gençler değil de koca koca adamlar.Sözde akiller.Sözde mahallelerinde bilge kişiler.Sözde cemaatlerin has adamları.Yazıklar olsun demekten başka birşey gelmiyor elimden.Bu sözlerim tabi ki İlçemizin tüm muhtar adayları için geçerli değil.Ayrıştırıcılık ve bölücülük yapan adaylar ile yancılarınadır.

Gelelim Belediye Başkanlığı yarışına.

Mevcut Belediye Başkanımız sayın S.Tümer APAYDIN yaptığı hizmetlerle ilgili takdir de alacaktır eleştiri de.Demokrasinin gereği de budur. Bozdoğan mahallelerinin hepsi birer şantiye gibi.Sosyal hizmet tesisleri, yol kilit parke taşı döşemeleri, içme ve sulama suyu sondajları, içme su borularının yenilenmesi,yol asfaltlamaları, çocuklarımız için oyun parkları…Peki bunlar hangi para ile yapılıyor biliniyormu?

Ağzı olan konuşuyor. Sanılıyor ki hizmetlerin tümü kredi ile yapılıyor. Üretken bir başkan hizmet için kaynak yaratmak mecburiyetindedir. Gerekirse kredi çeker gerekirse gayrimenkul satar kaynağını yaratıp hizmet eder. Muhalefetteki Belediye Başkan adayını hizmetleri ile eleştirmemiz ya da  övgüyle söz etmemiz mümkün değildir.Onu ancak sözleri ve projeleri ile değerlendirebiliriz.Şu ana kadar kendini tanıtma çabası içinde olduğundan henüz bir projesini göremedik.Ama her gittiği yerde ısrarla üstüne basa basa sarf ettiği bir söz var. Diyor ki ben asla satan başkan olmayacağım. Demekki izlediği siyasetin mihenk taşı satmaya karşı oluşudur. Kendi iddiası böyledir. Düşünceye saygı gerekir. Peki bu kişi hangi siyasi partinin Belediye Başkan adayıdır? Ak Parti’nin. Ak Parti’nin en büyük ekonomik özelliği nedir? SATMAK. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana memleketin tüm ekonomik kazanımlarını kim sattı?Ak Parti. Otoyollar, köprüler, Pektim, Telekom, Aselsan, Limanlar, şeker fabrikaları…son olarak burnumuzun dibindeki rahmetli Adnan Menderes’in eseri KEMER BARAJI ve Sakarya’da ki ordumuzun tanklarının modernizasyonu nu yapan TANK PALET fabrikası. Aday olduğun parti ile sözlerin birbirine taban tabana zıt. Bu sebeple hiç inandırıcı değilsin. Sen iktidar asığısın. Muhalefette yapamazsın. Teşvikler iktidarda, düşük faizli yatırım kredileri iktidarda, hibeler iktidarda. Mhp milletvekili sayısı az sayıda bir siyasi parti iken ne Rahmetli BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ’i tanır sayardın ne de ÜLKÜCÜLERİ. Ama MHP-DSP ile koalisyon ortağı olunca aniden ÜLKÜCÜ ve MHP’li oluverdin. MHP oylarında düşme başladıkça senin MHP SEVERLİGİN DE DÜŞÜŞE GEÇTİ VE YOK OLDU. Bu sebeple senin en büyük siyasi barometren iktidar aşığı olusundur. Sayın AK PARTİ BOZDOĞAN Belediye Başkan adayı Belediyede çalışan işçi sayısı nedir ki onlara aba altından sopa gösteriyorsun. Seçimin kaderini Belediye işçilerine bağlamışsan zaten yoksun demektir. O insanların bir lokma ekmeğine göz dikerek başkan olacaksan O makam sana haram olur. Üniversite diploması alıp yüksek okul mezunu olmuşsun. Asker dönüşü sarraf olmuşsun, besici, süt üreticisi olmuşsun, zengin olmuşsun ama KAYBOLAN RUHUNLA ZAVALLI BİR TOK OLMUŞSUN.

Hoşça kalın esen kalın sevgili okurlarım.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.