Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

KAYAOĞULLARI’NDAN BOZDOĞAN PROJELERİ

KAYAOĞULLARI’NDAN BOZDOĞAN PROJELERİ
15 Şubat 2019 - 17:32

Bozdoğan Belediye Başkan adayı Saadet Partili Talha Kayaoğulları Bozdoğan’a İlçe meydanı,yürüyüş yolu, teleferik ve tarım kooperatifi sözü verdi.

Saadet Partisi Bozdoğan Belediye Başkan Adayı Talha Kayaoğulları, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Kurum ziyaretlerini tamamlayan ve mahalle ziyaretleri yaparak projelerini halka açıklayan Kayaoğulları, ilk olarak Saadet Partisi’nin AK Partili siyasetçiler tarafından iddia edildiği gibi Millet İttifakı’na dahil olmadığını, her yerde seçime tek başına ve kendi adaylarıyla girdiğini vurguladı. Bozdoğan için hazırladığı projeleri de açıklayan Kayaoğulları, yaptığı ziyaretlerden edindiği izlenimlere göre Bozdoğan’ın öncelikli ihtiyaçlarının yürüyüş yolu ve meydan olduğunu söyledi. 
  “TURİZMİ CANLANDIRMAK İSTİYORUZ”
  İlçe stadının yanında veya başka bir uygun alanda yürüyüş yolu yapmak istediklerini ifade eden SP’li Kayaoğulları, “İlçemizin bir başka eksiği de meydan. Sivil toplum kuruluşları açıklamaları, etkinlikler ya da kermesler için Bozdoğan’da uygun bir alan yok. İlçemizde turizme kazandırılabilecek birçok değer var. Örneğin kaleden Madran Dağı’na yapılacak bir teleferik, Bozdoğan’ın tanıtımına çok büyük katkı sağlayacaktır. Ayrıca bölgemizde kadınlarımızın çok güzel el işleri var. Bunların pazarlanmasında bir takım çalışmalar yapılabilir” diye konuştu.  
  HESAP VEREBİLİR BELEDİYECİLİK VURGUSU 
  Bozdoğan ekonomisinin tarım ve hayvancılığa dayalı olduğunu hatırlatan Talha Kayaoğulları, “Çiftçinin emeğini korumak adına belediye öncülüğünde bir kooperatif veya şirket kurarak ürünlerin gerçek değerinde satılmasını sağlamak istiyoruz. Koyuncular Mahallesi’nde kurulmak istenen jeotermal tesis konusunda bölge halkı oldukça tedirgin. Bu konuda belediyenin doğrudan yetkisi yok ancak her platformda tarımın zarar görmesini önlemek için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi. 
  Açıklamasının son bölümünde seçmene mesaj gönderen Kayaoğulları, “Projelerimizi anlattığımız insanlar çok beğeniyor ancak ‘Oyum boşa gidecek’ endişesi taşıyorlar. Ben de onlara diyorum ki bize inanan herkesin oyuyla bu iş olacak. Şeffaf, hesap verebilir belediyecilik isteyen herkesi Saadet Partisi’ni desteklemeye çağırıyorum” ifadelerini kullandı. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.