Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

Kayaoğulları “Bu zor günleri de hep birlikte aşacağız”

Kayaoğulları “Bu zor günleri de hep birlikte aşacağız”
31 Mart 2020 - 23:58

Saadet Partisi Bozdoğan İlçe Başkanı Talha Kayaoğulları koronavirüs ile mücadele kapsamında Bozdoğan’da acilen bir kriz merkezi oluşturulması gerektiğini, oluşturulan bu merkezde de kamu kurum ve kuruluşlarından, STK’lardan, siyasi partilerden ve iş dünyasından temsilciler bulunmasını önerdi.

Haber: Hüseyin ÇARPAR -Saadet Partisi Bozdoğan İlçe Başkanı Talha Kayaoğulları birlik ve beraberlik mesajları vererek, “Devir; derdi bölüşerek azaltma, geliri bölüşerek çoğaltma devridir” dedi. Kayaoğulları yapmış olduğu açıklamada “Ülkemiz ve dünya genelinde kritik bir süreçten geçiyoruz. “Covid-19” salgınına karşı önemli bir mücadele verilmektedir. Öncelikle bu mücadelede hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır diliyor; tedavileri süren vatandaşlarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz. Bu mücadelede fedakarca görev yapan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere bütün kamu çalışanlarımıza yürekten şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu süreç bize, farklılıklarımızı bir kenara bırakarak birlikte hareket etmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatmıştır. İnanıyoruz ki; bu zor dönemi hep birlikte aşacak, bu mücadeleyi de hep birlikte başaracağız.Bu sebeple umut ediyoruz ki devletimiz tarafından hayata geçirilecek ekonomik önlemler, işsizler ordusunun artmamasına, fabrikaların kapanmamasına, evinde oturmak zorunda kalan esnaf ve sanatkârların uğradıkları zararların telafisine yönelik olmalıdır. Bu dönem, devlete olan güveni pekiştirme dönemidir. Devlet ile vatandaş arasındaki bağı güçlendirme dönemidir. Bu nedenle desteklerde azami derecede hassas ve etkili olmalıyız. Yaşanan salgın nedeniyle ortaya çıkan durumun ekonomik etkileri ile mücadele kapsamındaki önlemlerin temel dinamikleri; İnsanımızı sağ salim bu beladan umutlu yarınlara çıkarmak, İşsiz sayısını artırmamak, İşsiz kalanları aşsız bırakmamak, Çiftçiyi, imalatçıyı, üreteni, hizmet sunanı desteklemek olmalıdır.

Bu anlamda Genel yönetime düşen sorumlulukla olduğu gibi yerel idarecilere de bir çok yükümlülük düşmektedir. Bu bağlamda Bozdoğan Kaymakamlığımızın koordinesi ve sorumluluğunda aşağıda belirtilen tedbirlerin bir an önce hayata geçirilmesini talep ediyoruz:

Bozdoğan’da acilen bir kriz merkezi oluşturulmalıdır. Kriz merkezinde kamu kurum temsilcileri ile STK, İş Dünyası ve Siyasi Partilerden temsilci bulunmalıdır. Kriz merkezinin faaliyetlerini sağlıklı olarak yürütülebilmesi merkez idareden bütçe beklenmeden İlçemiz iş dünyasından ve halktan yardımlar toplanarak bir bütçe oluşturulmalıdır. Merkezi idareden bütçe veya ekipman gelmesi beklenmeksizin mevcut imkanlarla Bozdoğanın muhtelif noktalarına genel dezenfektan kabinleri konmalıdır.

İlçe Sağlık Müdürlüğü gözetiminde acil durumlarda kullanılabilecek geçici tıbbi müdahale alanları oluşturulmalı, bunların ekipmanlarının takviyesi sağlanmalıdır. İdari olarak görev yapamayan memurların kriz merkezi bünyesinde sayı ve nitelikleri tespit edilmeli ve bir şekliyle organizasyonda değerlendirilmelidir. İlçe Tarım Müdürlüğü Ziraat odasıyla birlikte bir çalışma yaparak ilçemizde işlenmeyen boş kalan tarım arazilerinin stratejik meyve/sebze/tahıl ürünleriyle ekimini sağlamalıdır.
Özellikle STK ve Siyasi Partilerle birlikte çalışılarak Sokak, Apartman temsilcileri tespit edilmeli, bu şekilde oluşturulacak bir yapıdan güncel bilgiler alınmalıdır. Yapılacak tüm bu çalışmalar, sadece mevcut karşılaştığımız salgınla mücadelede değil; tüm doğal afetlerde kullanılacak bir şekilde planlanmalıdır. Özellikle su ve kanalizasyon gibi sistemlerin hijyenik denetlenmesinde ilave tedbirler uygulanmalıdır.

Saadet Partisi Bozdoğan teşkilatı olarak tüm teşkilat mensuplarımızla birlikte olarak bizlere düşen sorumluluk ve görevleri özverili bir şekilde yerine getireceğimizi tekrar ifade etmek istiyorum.Devir; derdi bölüşerek azaltma, geliri bölüşerek çoğaltma devridir..Bugüne kadar nice badireleri birlikte aştık. Birlikte ağladık, birlikte güldük.İnanıyoruz ki; bu zor günleri de hep birlikte aşacağız.Karamsarlık yok; umut var. ifadelerini kullandı.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.