Günaydın Aydın | Aydın Haberleri

Örnek Resim

KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI

KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
18 Ocak 2019 - 1:15

Bozdoğan Belediyesi kar yağışının etkili olduğu Örtülü, Başalan,Asma,Dutağaç,Kızılcaköy yaylalarında kapanan yolları ve yağmur suyu menfezlerini açtı

Bozdoğan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, son günlerde etkili olan kar yağışı ve yağmurların ardından bozulan ve kapanan yolların açılması için çalışmalara başladı

Bozdoğan’ın yüksek kesimlerinde önceki gün yağan yağmurun ardından meydana gelen heyelan bir çok yolun kapanmasına neden oldu. Bozdoğan Belediyesi, vatandaşların yol sıkıntısı yaşamamaları için çalışmalara başladı. Asma, Kızılcaköy, Örtülü, Başalan,Güney ve Alhisar Mahallesi’nde yapılan kar temizleme çalışmaları ile mahalle yolları tekrar ulaşıma açılmış oldu. Yazıkent, Sünnetli, Ziyaretli mahallelerinde heyelan nedeniyle kapanan yollar yapılan çalışmalar sonrasında trafiğe açıldı.

APAYDIN ” bütün yollarımız ulaşıma açıldı “

Aşırı yağışların ardından oluşan heyelan nedeni ile bir çok yolun kapandığını belirten Bozdoğan Belediye Başkanı S. Tümer Apaydın “Bölgemizde meydana gelen yağışlar sonrasında birçok mahallemizin yolunda bozulmalar ve heyelan meydana geldi. Fen İşleri Ekiplerimiz yolların açık tutulması ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını yaparak vatandaşlarımızın ulaşımının aksamaması için gayret gösteriyor.”dedi.

Vatandaşlarımız rahat olsun ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor diyen Başkan Apaydın “Kırsal ve yayla yollarımız dahil bütün yollarımız ulaşıma açıldı. Belediye ekiplerimiz mesai saati gözetmeksizin çalışmalarına ara vermeden devam edecekler diye konuştu.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.