Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

İYİ PARTİLİ SEZGİN, AYDIN’DAKİ ÇÜRÜK OKULLARI SORDU

İYİ PARTİLİ SEZGİN, AYDIN’DAKİ ÇÜRÜK OKULLARI SORDU
20 Şubat 2020 - 19:53

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Aydın ili genelinde depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle güçlendirilmesi gereken 160 okul binasının durumunu Meclis gündemine taşıdı.

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, olası deprem nedeniyle kentte güçlendirme kararı alınan 160 okulun durumunu Meclis gündemine taşıdı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması talebi ile soru önergesi veren Sezgin, AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın kamuoyuna duyurduğu güçlendirme kararlarından yola çıkarak bu okulların tek tek açıklanması gerektiğini belirtti.

Posacı’nın okulların güçlendirme inşaatlarına 2019 – 2020 eğitim öğretim yılı sonunda aciliyet sırasına göre başlanacağına yönelik sözlerini hatırlatan Sezgin, çalışmalar tamamlanmadan önce yaşanacak bir depremde okullardaki yıkılma riskinin ne olduğunu sordu. İYİ Partili vekil, bu okullardaki mevcut koşullarda eğitimin sürdürülmesini “riskli” olarak yorumladı.

2012 yılından bu yana Aydın’da sadece 4 okulda güçlendirme çalışması gerçekleştirildiğini belirten Sezgin, “160 okulda hasar veya zafiyet bir anda mı ortaya çıkmıştır yoksa 8 yıldır devam eden bir ihmal mi söz konusudur? İhmal söz konusu ise, sorumlularına yönelik bir inceleme başlatılmış mıdır?” ifadesini kullandı. Risklerin en aza indirilmesi konusundan bir çalışma olup olmadığını soran İYİ Partili vekil, “çürük” olduğu belirtilen okullarda deprem tatbikatlarının yapılıp yapılmayacağını gündeme getirdi. 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.