Bozdoğan Aydın Haberleri

Örnek Resim

İŞKUR’DAN PERSONELİNE KİŞİSEL GELİŞİM VE MESLEKİ EĞİTİM SEMİNERİ

İŞKUR’DAN PERSONELİNE KİŞİSEL GELİŞİM VE MESLEKİ EĞİTİM SEMİNERİ
13 Şubat 2020 - 22:52

İŞKUR Nazilli Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje gereğince Nazilli İŞKUR bünyesindeki birimlerde görevli personellere yönelik kişisel Gelişim ve mesleki eğitim seminerleri başlad

İlk Seminer Nazilli Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Turgut ÜNAL tarafından verildi. Nazilli SGM Müdürü Turgut ÜNAL; Devletimiz istihdamın arttırılması konusunda önemli adımlar atmaktadır. İşverenlerimizin iş piyasasında ayakta kalmaları için sigorta teşviklerinden faydalandırılmalıdır. Sigortasız işçi çalıştırmaktan kaçınmalıdır. Özellikle part-time eleman çalıştıran işletmelerimizin kısmi zamanlı sigorta sözleşmeleri ile kendilerini güvence altına almalıdırlar. 2020 yılı güncellenmiş SGK teşvik ve primleri hakkında ayrıntılı bilgileri İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlarınca işverenlere aktarılmasını önemli buluyoruz.

Sosyal Güvenlik Merkezi personellerinden Selim DEMİR ve Tülay Uysal YILMAZ SGK tarafından verilen teşvikler hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdiler. Nazilli İŞKUR Müdürü Yakup ERGENLİK; Hizmet Merkezi personelimizin bilgisinin ve niteliğinin arttırılması ve de vatandaşlara daha iyi hizmet sunulması bakımından bu eğitimlere büyük bir önem veriyoruz. Kurum olarak halkla iç içe çalışmaktayız. Bu seminerler sonunda personelimizin bilgisi ve niteliği artacaktır. İŞKUR olarak hem işverenlere, hem de iş arayanlara daha etkili ve sonuç odaklı bir hizmet sunulmuş olacaktır. İş yeri ziyaretlerine İŞKUR teşviklerinin yanında SGK destekleri, KOSGEB, TKDK, GEKA ve Tarım müdürlükleri tarafından verilen destekler hakkında da bilgiler de verilmesi için kurum personelimizin eğitimlerini sağlamaya çalışıyoruz. Bunun ilk adımını da Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğümüz tarafından verilen seminerle atmış oluyoruz. Önümüzdeki hafta KOSGEB müdürümüz katılım sağlayacaktır. Bunun yanında Kişisel Gelişim, Bireysel Gelişim, Girişimcilik, Resmi Yazışma kuralları ve etkili iletişim ve sunum teknikleri eğitimlerini düzenleyeceğiz.

Nazilli Sosyal Güvenlik merkezi Müdürü Turgut ÜNAL’a eğitimlere katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi. Eğitim Seminerine Nazilli İŞKUR Müdürü Yakup ERGENLİK, SGM Müdürü Turgut ÜNAL ile İŞKUR personeli katıldı.

VuAz5H

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.