SON DAKİKA

Günaydın Aydın Haber

Hüseyin Çarpar “Yazıkent’in mera arazileri vatandaşa mezar oluyor”

MZ8sA.jpg
Hüseyin Çarpar “Yazıkent’in mera arazileri vatandaşa mezar oluyor”
23 Ağustos 2020 - 21:23

Bozdoğan Yazıkent Mahallesi’nde 300 dönüme yakın mera arazileri ya sahipleniliyor yada vatandaşa mezar oluyor.

Bildiğimiz kadarı ile Bozdoğan Akçay nehri kenarında 300 bin metrekareye yakın mera alanı var. Ancak gelin görün ki ortada ne mera var, ne de arazi.

İddiaya göre Bazı işletmelerin kontrolsüz bir biçimde çakıl malzemesi aldığı Akçay kenarında oluşan çukurlar ya toprak ile doldurularak tarla yapılıyor yada su ile dolarak büyük ve derin bir gölete dönüşüyor.

Toprak ile doldurulan yerlerin devletin arazisi olduğunu ve bu alanın mera arazisi olduğunu söyleseler de bu çukurları kim toprak doldurdu ise sahiplenmis durumda. Toprak ile doldurulamayacak büyüklükteki çukurlar ise sulama için Akçay nehrine su verildiği zaman dibi görünmeyen birer gölet haline dönüşüyor.

Haliyle yaz aylarında çocuklarımız ve gençlerimiz bir nebze olsun serinlemek için bu gölete girdiğinde canımızı yakan sonuçlar karşımıza çıkabiliyor. Biz her sene bu soruna bir çözüm bulunması için kamuoyunu bilgilendirdik. Haberimizi manşetlere taşıyarak tehlikeye dikkat çekmek istedik. Ne yazık ki her sene idare amirinin değiştiği Bozdoğan’ da bu durum hiç değişmedi.
Bu durumdan şikayetçi olan vatandaşlar ise bu araziler ya tarla olup birileri devletin malını bedava kullanıyor yada çakıl taşlarını alan işletmeciler taşı satıp parasını kazanıp acısı bize kalıyor diye feryat ediyor.

2018 yılında ise Ak Parti Bozdoğan ilçe başkanı Kemal Bozoğlu ilçe tarım müdürünü yanına alarak Yazıkent Mahallesi’nde benim de katıldığım bir toplantı gerçekleştirdi. Ve toplantıda sizin Akçay nehri kenarında 300 dönüm mera arazisi var. Bu arazide hayvancılık projemiz var. Katılmak isteyenler isimlerini yazdırsınlar dedi. Ve ben dahil birçok kişi Yazıkent’in, hayvancılığın ve ekonominin kalkınması adına olan bu proje için büyük harflerle ismini yazdırarak Ben de varim dedi. Ama ne hikmetse aradan geçen süre zarfında ne ilçe tarım ne ziraat odası ne de Kemal Bey tarafından bu konu ile ilgili tek bir kelime konuşulmadı.

Şimdi o mera arazileri ne mi oldu?? Ya birilerinin himayesine girdi yada göl olup vatandaşa mezar oldu….

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Tüm Hakları Saklıdır. gunaydinaydin.com - Copyright © 2017-2021